اخبار لوازم خانگی

کارخانه ارج احیا می‌شود/ ۳۶ هزار واحد تولیدی متقاضی دریافت تسهیلات

ال کا ایران :‌ معاون وزیر صنعت گفت: در مورد ارج اقدامات لازم انجام شده و به زودی با اصلاح ساختار این کارخانه اقدامات مناسبی انجام خواهد شد تا ظرفیت این واحد تولیدی همانند گذشته افزایش پیدا کرده و به تولید محصولات متنوع اقدام نماید.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محسن صالحی نیا دیروز در نشستی خبری که به مناسبت روز صنعت و معدن برگزار شده بود در رابطه با ورشکستگی برخی از واحدهای تولیدی کشور به خاطر رکود اظهار داشت: واحدهای تولیدی کشور در صنایع مختلف از جمله لوازم خانگی در حال فعالیت هستند. حالا اگر سوال شما در مورد کارخانه ارج باشد باید بگویم در حوزه لوازم خانگی واحدهای متنوعی با ظرفیت های مختلف فعالیت می کنند به عنوان نمونه در خود استان تهران یک واحد تولیدی وجود دارد که ظرفیت تولید خود را نسبت به سال گذشته دو برابر کرده است.

وی با بیان این که تعطیلی برخی کارخانجات تولیدی به ترکیب سهامداران و یا عدم تنوع محصولات در سطح بازار ارتباط دارد، افزود: در مورد ارج اقدامات لازم انجام شده و به زودی با اصلاح ساختار این کارخانه اقدامات مناسبی انجام خواهد شد تا ظرفیت این واحد تولیدی همانند گذشته افزایش پیدا کرده و به تولید محصولات متنوع اقدام نماید.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جذب سرمایه گذاری خارجی بعد از برجام اقدامات مناسبی انجام شده و امیدواریم با گسترش سرمایه گذاری ها وضعیت واحدهای تولیدی کشور بهبود پیدا کند.

به گفته وی کارگروه رفع موانع تولید در سراسر استان‌ها با محوریت وزارت صنعت تشکیل شده است که بر این اساس 36 هزار واحد تولیدی درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به سامانه مربوطه ارائه کرده‌اند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: 13 هزار و 200 واحد صنعتی و 13 هزار و 100 واحد کشاورزی کوچک و متوسط که پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد دارند، قرار است مورد حمایت واقع شوند تا ظرف یک سال به بهره‌برداری رسند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون 5 هزار و 700 واحد واجد شرایط برای معرفی به بانک‌ها و تامین تسهیلات شده‌اند که هنوز آمار تشکیل پرونده آنها در بانک‌ها قابل توجه نیست و تنها 300 واحد موفق به اخذ مصوبه دریافت تسهیلات از بانک‌ها شده‌اند.

به گفته صالحی‌نیا، برای فعال‌سازی واحدهای با پیشرفت بالای 60 درصد هم برنامه‌هایی وجود دارد تا رونق را به آنها برگردانیم، ضمن اینکه مکانیزمی در نظر گرفته شده تا از طریق تامین منابع موردنیاز از یوزانس‌های مدت‌دار، پرداخت بدهی واحدهای دولتی به تولیدکنندگان و استفاده از بازار سرمایه بتوان وضعیت تولیدکنندگان را بهبود بخشید.‎

* هیچ کارخانه سیمان ورشکست نشده است

جعفر سرقینی در ادامه این نشست با اعلام اینکه در حال حاضر هیچ شرکت سیمانی ورشکست نشده است، گفت: برخی از واحدهای تولیدی به خاطر کمبود تقاضا در سطح بازار با مشکلاتی روبرو هستند که خوشبختانه در جلسه هفته گذشته ای که با معاون اول و وزیر صنعت برگزار شده بود راهکارهای رفع مشکلات این حوزه نیز مورد بررسی قرار گرفت به عنوان مثال در اولین قدم یک قرارداد 5 میلیون تنی با انجمن صنفی سیمان و وزارت راه و شهرسازی به امضا رسیده است.

معاون بخش معدن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت مصرف کنندگان واقعی وقتی سراغ فولاد مبارکه بروند می‌توانند قرارداد ببندند و با آنها همکاری لازم صورت می‌گیرد و در صورتی که این همکاری توسط فولاد مبارکه انجام نشد ما با آنها برخورد می‌کنیم و سایر مواردی که در این خصوص مطرح می‌شود صرفا جنجال‌آفرین است.

وی همچنین در خصوص تعطیلی کارخانه‌های سیمان کشور گفت: این کارخانه ها با 80 تا 85 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و 80 تن ظرفیت تولید این محصول را داریم و در صورتی که یکی از کارخانه‌ها تعطیل شده باشد مربوط به 6 سال قبل از است و ما در چهار سال گذشته نیز به این کارخانه اخطار داده بودیم که در صورتی که کار نکند تعطیل اعلام می‌شود.

سرقینی گفت: برای بهبود وضعیت این کارخانه‌ها به دنبال آن هستیم که شرایط صادرات سیمان را بهبود دهیم به همین منظور کاهش هزینه‌های بندری صادرات این محصول را دنبال می‌کنیم.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟