اخبار لوازم خانگی

اجرای طرح مبارزه با قاچاق در سطح عرضه در سه مرحله

میهن صنعت : مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی گفت: طرح برخورد با قاچاق لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و لوازم آرایشی و بهداشتی طی ۳ مرحله به اجرا در می‌آید که در مرحله اول اصناف ورود کرده و اطلاع رسانی و خودکنترلی را آغاز می‌کنند.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، عبدالمجید اجتهادی مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با اعلام این مطلب گفت: انجام این طرح از چند هفته قبل از سوی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ابلاغ و پس از آن با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مدیران استانی تعزیرات در این رابطه اطلاع‌رسانی شد.

وی اظهار کرد: از آنجا که موضوع مبارزه با قاچاق کالا از تأکیدات مهم مقام معظم رهبری بوده است، بحث مبارزه با قاچاق کالا بیش از گذشته در اولویت قرار گرفته و موضوعی است که همه دستگاه‌ها به آن می‌پردازند.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: خوشبختانه مبارزه با قاچاق کالا در مبادی ورودی به خوبی پیش رفته و پرونده‌های خوبی در گمرک، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی تشکیل شده است.

اجتهادی تصریح کرد: با تصویب ماده 62 قانون نظام صنفی و ماده 18 مکرر مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبارزه در سطح عرضه تشدید شد و سازمان تعزیرات به عنوان مرجع اصلی رسیدگی به این موضوع ورود کرد.

وی با بیان اینکه طرح برخورد با قاچاق لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی طی سه مرحله صورت می‌گیرد، افزود: بر اساس بخشنامه صادره مقرر شد تا در مرحله اول خود اصناف به واحدهای صنفی اطلاع‌رسانی کرده و به نوعی خودکنترلی داشته باشد که البته در همین مرحله اگر مشخص شود واحدی قصد سوءاستفاده و وقت‌کشی دارد با آن برخورد می‌شود.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در مرحله اول سازمان تعزیرات حضور فیزیکی ندارد، گفت: پس از دو هفته از شروع مرحله اول همکاران ما به همراه مأموران نیروی انتظامی و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت ورود می‌کنند و اگر کالای قاچاقی در سطح شهر باشد برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس ماده 18 مبارزه با قاچاق کالا مجازات قاچاق در سطح عرضه شدیدتر شده است، گفت: اگر ما بتوانیم سطح عرضه را برای کالاهای قاجچاق ناامن کنیم ریسک قاچاق را بالا برده‌ایم.

اجتهادی با اشاره به اجرای مرحله سوم این طرح، گفت: در این مرحله اگر کالای قاچاق کشف شود ناجا به عنوان ضابط قضایی مکلف است واحد صنفی را پلمب کرده تا پرونده برای رسیدگی به تعزیرات بیاید، البته امکان دارد که کالا به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی برده شود و واحد صنفی بازگشایی شود.

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی گفت: در صورت مشاهده تخلف علاوه بر ضبط کالا و پرداخت جریمه دو برابر ارزش کالا، نصب پارچه و پلمب را برای واحدهای صنفی متخلف اجرا خواهیم کرد.

نظر شما چیست؟