اخبار لوازم خانگی

اولین جایزه معتبر جهانی برای لوازم خانگی ایرانی

برای اولین بار، شرکت « کن» به عنوان یک شرکت ایرانی تولید کننده لوازم خانگی که موفق به کسب جایزه بزرگ طراحی صنعتی دنیا شده بود،در حوزه داخلی هم توانست فاتح مسابقات طراحی صنعتی ایران شود.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، این مجموعه  با اتکا به نیروی جوان، خلاق و پرهیجان توانست در مدت کوتاهی به یک موفقیت مهم بین‌المللی و یک موفقیت داخلی در حوزه طراحی لوازم خانگی دست پیدا کند.

بر پایه این اطلاع، این شرکت تولیدکننده ایرانی، به عنوان نخستین تولیدکننده لوازم خانگی ایرانی موفق به کسب بزرگترین جایزه طراحی صنعتی دنیا (Adesign Awards) در حوزه طراحی هود آشپزخانه و اجاق گاز شد.

بر اساس این گزارش، مسابقه طراحی  Adesign Awards بزگترین مسابقه این حوزه از نظر تعداد شرکت کنندگان است که در ایتالیا برگزار می‌شود و همه ساله حدود 50 هزار ثبت نام کننده در این مسابقات دارد ولی تنها 3500 پروژه از میان 15 هزار پروژه ارسال شده را پذیراست.

این موفقیت بین‌المللی برای ایران در شرایطی کسب شده است که 180 ملیت در این رویداد حضور داشته‌اند و از 110 دسته‌بندی و گروه مسابقه‌ای، برای اولین بار بخش لوازم خانگی ایران و در حضور طراحان مطرح برندهای بین‌المللی همچون LG، samsung،beko، germania برنده مدال شده است.

کسب مدال مسابقات ایتالیا برای شرکت کن در حوزه لوازم خانگی بوده است و اهمیت این اتفاق از این جهت بوده است که تاکنون در ایران هیچ شرکتی در بخش لوازم خانگی مدالی نتوانسته بود کسب کند و تنها رشته‌هایی مانند طراحی جواهر حائز رتبه شده بودند.

اما این تمام ماجرا نیست و افتخار آفرینی این شرکت ایرانی در عرصه بین‌الملل، حالا در عرصه داخلی هم تکمیل شده است و این شرکت توانست  بعد از مدت کوتاهی از برگزاری مسابقات Adesign Award ایتالیا، فاتح مسابقات طراحی صنعتی ایران (آیدیران) هم شود.

در همین حوزه در ایران هم مسابقه‌ای برگزار می‌شود که هدف از آن رقابت بین طراحان و تولید کنندگان داخلی و همین طور ارتقا سطح ارتباطات بین صنعت و دانشگاه است.

این مسابقات با عنوان آیدیران(با حمایت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) و با حمایت و داوری متخصصان ایرانی این حوزه راه‌اندازی شده و در سال جاری «گروه لوازم خانگی کن» برنده نشان آیدیران در بخش طراحی محصول شد.

اهمیت این رویداد از این جهت هم قابل طرح است که  در بُعد رقابتی، اشتیاق مصرف کننده ایرانی به سمت کالاهای خارجی تمایل بیشتری دارد و تغییر ذائقه مردم  این روزها امری مهم جلوه کرده است در همین راستا به نظر می‌رسد تولید کنندگانی در این راه موفق خواهند شد که بتوانند کالایی با کیفیت و در خور نیاز مشتری ایرانی با یک طراحی در سطح کلاس جهانی ارایه دهند.

گفتنی است موفقیت‌های لوازم خانگی کن محدود به حوزه طراحی نمی‌شود و این شرکت توانسته است با بهره‌گیری از متخصصان و مشاوران زبده و با به کارگیری روش‌های نوین تحقیق و توسعه مانند نوآوری باز، اقدام به توسعه تکنولوژی محصولات لوازم خانگی کند که در آینده  نزدیک اخبار قابل توجهی از آن حوزه نیز ارایه خواهد شد.

لوازم خانگی کن با سابقه‌ای بیش از 32 سال تولید، در حال حاضر یکی از  برندهای تاثیرگذار این حوزه است و توانسته با تبدیل تهدیدهای تحریم به یک فرصت، اقدام به توسعه کند و در زمینه اشتغالزایی برای بیش از 450 نفر از هموطنانمان امکانات فراهم کند.

نظر شما چیست؟