اخبار لوازم خانگی

آیت‌الله هاشمی: در دولت قبلی، منابع عظیم نفتی صرف ورود کالای بُنجل چینی می‌شد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سوء مدیریت‌ها و تحریم‌های ظالمانه برای کشوری مثل ایران که در حال توسعه بود خسارات جبران ناپذیری وارد کرد و ما را چندین سال عقب انداخت.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با بیان این مطلب افزود: دولت تدبیر و امید مسأله تحریم را در اولویت قرار داد و موفق شد راه را برای تکنولوژی و دانش هسته ای باز کند و تورم را یک رقمی و به زیر 10 درصد کاهش دهد.

وی در پاسخ به گلایه حاضران درخصوص تورم و اشتغال فریدون شهر گفت: متأسفانه در دولت قبلی، کشور به صورت فقیرانه ای اداره می شد، اکثر کارخانه ها تعطیل یا نیمه تعطیل بودند و منابع عظیمی که از نفت داشتیم، صرف ورود کالای بنجل و بی کیفیت چینی می شد و عمده بانک های دنیا روابط شان را با ما قطع کرده بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اطلاع رسانی ضعیف را از مشکلات فریدون شهر دانست و گفت: با توجه به اینکه این شهر مقصد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی است، باید با اطلاع رسانی خوب و همه جانبه این شهر بیشتر معرفی شود.

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود به آشنایی خود با شهرستان فریدون شهر از دوران طلبگی و جوانی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در این شهرستان قومیت های مختلفی از جمله گرجی ها، آذری ها، فارس ها و ارامنه وجود دارد و در وحدت و صلح و صفا با هم زندگی می کنند، باید مراقبت شود تا این زندگی مسالمت آمیز و دوستانه حفظ شود و مسایل قومیتی زمینه ساز اختلاف و درگیری نشود و با یکدیگر همچنان به طور مسالمت آمیز زندگی کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به امتیازات و موقعیت جغرافیایی ممتاز شهرستان فریدونشهر به جهت برخورداری از بارش های فراوان، بهترین و بیشترین پوشش گیاهی و مرتفع ترین در منطقه، گفت: این منطقه با این همه ویژگی های مثبت باید به یکی از مناطق خوب و مرفه کشور تبدیل شود.

هاشمی رفسنجانی در دیدار شهردار، اعضای شورای شهر، چهره های ماندگار و نخبگان شهرستان فریدونشهر استان اصفهان، با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، واقعه عاشورا را فاجعه تاریخ بشریت توصیف کرد و گفت: قیام امام حسین(ع) و یارانش، نورافشان ترین حادثه ای تاریخ است که هیچ منکری ندارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به تحلیل مختصری از اهداف و فلسفه قیام عاشورا پرداخت و گفت: امام حسین (ع)، اهل بیت و یارانش آن همه مصیبت و اسیری را برای این تحمل کردند که به جهانیان بگویند چقدر چهره ظلم، کریه و زشت و چقدر چهره فداکاری و گذشت، تابناک و درخشان است.

وی با اشاره به برگزاری پرشور و سالانه به مناسبت شهادت امام سوم شیعیان و شهدای کربلا در ایران و اکثر کشورهای جهان، گفت: میلیون ها نفر هر ساله سیاهپوش عزای حسینی می شوند و نهضت عاشورا هرگز کهنه نمی شود و ما باید از این واقع تاریخی درس بگیریم.

نظر شما چیست؟