اخبار لوازم خانگی

سیم‌کارت آمریکایی در ایران آنتن می‌دهد

ال کا ایران : یک شرکت اپراتور تلفن همراه در آمریکا برای نخستین‌بار با همکاری با یک اپراتور تلفن همراه ایرانی به مشترکانش در داخل ایران نیز سرویس می‌دهد.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، به نقل از «عصر ایران»، روزنامه نیویورک‌ تایمز با انتشار گزارشی تحت عنوان «نشانه‌ای از گرم شدن با ایران؛ تلفن‌های آمریکایی در ایران نیز زنگ می‌خورند»، در این باره نوشت: خط‌های تلفن اپراتور “AT&T” آمریکا در ایران نیز تحت پوشش قرار داده شد.

پیش از این هیچ سیم‌کارت آمریکایی در داخل ایران تحت پوشش قرار نگرفته و سرویس‌دهی نمی‌شد.

اما به نوشته نیویورک تایمز از مارس سال جاری میلادی شرکت AT&T آمریکا با اپراتور رایتل در ایران قراردادی بسته که در قالب آن خط‌های تلفن همراه این شرکت آمریکایی در داخل ایران نیز تحت پوشش قرار گرفته است.

نیویورک تایمز بهانه این گزارش خود را از سفر اخیر یک وکیل ایرانی‌تبار به ایران برای دیدار مادربزرگ بیمارش دریافته است.

«فریار غضنفری» وکیل ایرانی‌تبار مسایل مرتبط با مالکیت معنوی ساکن شهر سانفرانسیسکو اخیراً پس از اینکه مادربزرگش به یک بیماری سخت مبتلا شده بود برای عیادت او به تهران سفر کرده است.

او فراموش کرده تلفن همراه خود را خاموش کند و پس از ورود به ایران در منزل مادربزرگش متوجه زنگ تلفن همراهش شده و متوجه می‌شود تلفن همراه او در داخل ایران نیز پوشش داده می‌شود.

او تلفن را برداشته و با همکار خود که می‌خواسته درباره پرونده یک ثبت اختراع صحبت کند، گفت‌وگو کرده است.

نیویورک تایمز نوشته یکی از کارکنان شرکت رایتل سرویس‌دهی و همکاری با شرکت آمریکایی AT&T را تأیید کرده است. این روزنامه همچنین نوشته قرارداد همکاری این دو شرکت در مارس سال جاری میلادی منعقد شده است.

نظر شما چیست؟