فناوری

یک کارآفرین لباسی از جنس قارچ تولید کرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، یک کارآفرین لباسی از قارچ ابداع کرده که مخصوص افراد فوت شده است. این لباس که ...

بهنام وحیدی | 5 سال قبل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، یک کارآفرین لباسی از قارچ ابداع کرده که مخصوص افراد فوت شده است. این لباس که در تاروپود آن هاگ قارچ بافته شده به تجزیه جسد و همچنین پاکسازی خاک کمک می کند.

شاید هنگام فوت یکی از نزدیکان، فرد چندان اهمیتی به حفظ محیط ندهد، اما به نظر می رسد یک کارآفرین معتقد است افراد حتی پس از مرگ نیز می توانند به حفظ محیط زیست کمک کنند.

در همین راستا او یک لباس نوآورانه از قارچ برای افراد درگذشته ابداع کرده که از تاثیرات مراسم دفن معمولی بر محیط زیست می کاهد.

به گفته طرفداران محیط زیست دفن فرد درگذشته در تابوت به دلیل استفاده از چوب و فراوری آن به محیط زیست آسیب می زند. به هرحال برای تولید این لباس که Infinity Burial Suit نام گرفته هاگ های قارچ به تار و پود لباس بافته می شود. جی ریم لی مبدع لباس می گوید: در نتیجه قارچ روی لباس رشد می کند و به تجزیه جسد کمک می کند. قارچ ها به خنثی سازی خاک و پاکسازی آلاینده های آن (از جمله آفت کش ها و فلزات) کمک می کنند.

این لباس با قیمت ۱۵۰۰ دلار فروخته می شود.

منبع : مهر

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟