اخبار لوازم خانگی

بررسی قابلیت‌های ماشین لباسشویی Q1468 سامسونگ

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، اواخر تیرماه امسال به همراه همسرم برای خرید ماشین لباسشویی راهی بازار شدیم. ماشین ...

بهنام وحیدی | 4 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، اواخر تیرماه امسال به همراه همسرم برای خرید ماشین لباسشویی راهی بازار شدیم. ماشین لباسشویی که تقریبا هشت سال پیش و در ابتدای ازدواج‌مان خریده بودیم، چند ماهی می‌شد که صداهای زیاد و تقریبا عجیب و غریبی را بیرون می‌داد، به غیر از این نصف لباس‌هایی که از داخل دیگ بیرون می‌آوردیم پاره و نخ‌کش شده بود و نصف دیگری که خوش‌ شانس‌تر بودند هم با کلی چین و چروک شسته می‌شدند.

این شد که بالاخره تصمیم نهایی را گرفتیم و از طریق اینترنت با ویژگی‌های چندین مدل معروف بازار آشنا شدیم تا اینکه در نهایت به سه چهار مدل رسیدیم و در زمان مراجعه به هر فروشگاه قیمت و ویژگی‌های این مدل‌ها را از فروشنده‌ها سوال می‌کردیم.

یکی از این مدل‌هایی که توانست نظر ما را به خود جلب کند مدل ۸ کیلویی Q1468 از ماشین‌های لباسشویی‌ جدید ادواش سامسونگ بود. با اینکه قبلا تعریف این سری از ماشین‌های لباسشویی‌ سامسونگ را شنیده بودم اما به هر کدام از فروشگاه‌هایی که مراجعه می‌کردیم قابلیت‌های خاصی را بیان می‌کردند که برای هر دو نفرمان جالب توجه بود.

ادواش

اولین نکته‌ای که فروشنده‌ها به آن اشاره می‌کردند قابلیت منحصربه‌فرد این سری از ماشین‌های لباسشویی سامسونگ بود. قابلیت جدیدی که با نام ادواش شناخته می‌شود. ادواش یک در کوچک است که بالای درِ اصلی ماشین لباسشویی به شکل زیبایی طراحی و جاگذاری شده و این امکان را فراهم می‌کند تا در زمان‌هایی معین از چرخه شستشو، لباس های جامانده را به ماشین اضافه کنید. طراحی این در دوم به گونه‌ایست که قطره‌ای از آب داخل دیگ به بیرون نمی‌ریزد.

یکی دیگر از کاربردهای این در زمانی است که ترجیح‌ می‌دهید لباس‌های بسیار ظریف مانند پارچه‌های ابریشم و حریر با دست شسته شوند، در این مواقع می‌توانید از ماشین لباسشویی ادواش خود کمک بگیرید و این لباس‌ها را تنها برای آبکشی، در آخرین دور کار ماشین به آن به اضافه کنید. این قابلیت تنها به لباس اختصاص ندارد و می‌توانید مایع نرم‌کننده و شستشو را هم پس از شروع چرخه به ماشین لباسشویی اضافه کنید.

زمانی که فروشنده داشت از مزیت‌های ادواش به ما می‌گفت تمام آن روزهایی که به اجبار جوراب‌ها و لباس‌‌ زیرهای جامانده را به صورت دستی می‌شستم مثل یک فیلم در ذهنم مرور شد. لحظاتی را به یاد می‌آوردم که شلوار کوچک بچه‌ها در سبد لباس‌های چرک جا می‌ماند و مجبور می‌شدم دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنم. یا موقع‌هایی که فراموش می‌کردم مایع مخصوص لباس‌ها را به ماشین اضافه کنم. تمامی این مشکلات پس از ورود ماشین لباسشویی Q1468 به خانه‌مان برطرف شد.

ماجرای لکه‌ و حباب

یکی دیگر از مشکلات آزاردهنده‌ای که من با ماشین لباسشویی قبلی داشتم به نحوه تمیزی لکه‌ها برمی‌گشت. خیلی موقع‌ها لباس‌هایی که داخل دیگ لباسشویی می‌انداختم، پس از پایان فرآیند شستشو با همان چربی‌ها و لکه‌ها بیرون می‌آوردم. برای همین خیلی از زمان‌ها پیش می‌آمد که پیراهن‌ها را به صورت دستی می‌شستم و لکه‌ها را با راهکارهای مختلف از بین می‌بردم.

برای پیش نیامدن چنین مشکلاتی Q1468 به دو فناوری اختصاصی ماشین لباسشویی‌های سامسونگ یعنی Eco Bubble و Bubble Soak مجهز شده است.

در فناوری Eco Bubble سه عنصر مواد شوینده، آب سرد و هوا با یکدیگر ترکیب می‌شوند و حباب‌هایی تولید می‌کنند. حباب‌های کوچکی که از ترکیب این سه تولید می‌شود با قرار گرفتن در فضای بین لکه و پارچه لباس به عمق بافت‌ و الیاف آن نفوذ کرده و سمج‌ترین لکه‌ها را از بین می‌برند. استفاده از آب سرد در فناوری حباب‌ساز Eco Bubble باعث می‌شود تا انرژی و زمان کمتری برای شستن لباس‌ها مصرف شود.

همچنین برای زمان‌هایی که با لکه‌های سرسخت‌تر روبرو می‌شوید می‌توانید با فعال‌کردن دکمه Bubble Soak قوی‌ترین حالت‌ لکه‌بری را بر روی لباس‌ها اعمال کنید.

موتور ماشین لباسشویی Q1468 از نوع دیجیتال اینورتر است که در مقایسه با نسل قبلی موتورها، بازده انرژی بالاتر، لرزش و صدای کمتر و طول عمر بیشتری دارند. سرعت چرخش موتور این ماشین لباسشویی در حالت خشک کن به ۱۴۰۰ دور در دقیقه می‌رسد. حضور این سری از موتورها به همراه قابلیت‌هایی همچون ادواش و Eco Bubble کمک کرده تا ماشین لباسشویی Q1468 سامسونگ کمترین میزان مصرف انرژی را داشته باشند.

ماشین لباسشویی ۸ کیلویی Q1468 سامسونگ در دو رنگ سفید و نقره‌ای طراحی و عرضه شده است که هر دو رنگ آن با توجه به طراحی زیبای بدنه و در کریستال مشکی ادواش، جلوه‌ای چشم‌نواز و دلپذیر به آشپزخانه‌تان می‌بخشد.

انتهای پیام/

نظر شما چیست؟