بخوانید:
اخبار لوازم خانگی دکوراسیون منزل لوازم خانگی ایرانی

راهنمای خرید لوستر به همراه لیست قیمت

pakshoma

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مطلبی با عنوان راهنمای خرید لوستر فراهم کرده ایم که قرار است در آن به نکات ریز و درشت انتخاب لوستر بپردازیم و به عبارت دیگر به مشتریان کمک کنیم تا خریدی مطمئن و درست داشته باشند. وظیفه اصلی لوسترها روشنایی فضا و نور افشانی است اما شرح وظایف این وسایل امروزه گسترده تر شده و به یکی از المان های اصلی دکوراسیون منزل تبدیل شده است و بیشتر به چشم یک اکسسوری و یا وسیله تزئینی به آن نگاه می کنند.

راهنمای خرید لوستر و نکاتی که باید بدانید!

راهنمای خرید لوستر

مطالعه مطالبی با عنوان های راهنمای خرید لوستر و نکاتی که باید بدانید! به شما کمک می کند تا در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید.همان طور که می دانید لوسترها با تنوع بالایی در بازار موجود است که با توجه به متراژ محیط و یا سبک دکوراسیون انتخاب می شوند. به عنوان مثال نمی توان از لوسترهای کوچک در پذیرایی های بزرگ و با چیدمان کلاسیک بهره برد. پیش از تصمیم به خرید لوستر باید ابتدا به سبک چیدمان، متراژ، میزان روشنایی و بسیاری از فاکتورها توجه کنید که در ادامه به شما کمک خواهید کرد تا جواب سوالاتی مانند چه لوستری بخرم را دریافت کنید.

راهنمای خرید لوستر

نمی توان به سادگی از کنار سوالاتی مانند چه لوستری بخرم عبور کرده و تنها به یک جواب کوتاه و مختصر بسنده کرد. بررسی دقیق تر تمامی نکات پیش از خرید نظیر سبک و یا اندازه لوستر نیاز است و توصیه می شود که این مطلب را با دقت مطالعه کنید و شتابزده خرید نکنید.

اندازه لوستر

اندازه لوستر

اندازه لوستر باید متناسب با فضا و متراژ محیط خانه و یا اداره باشد.مطمئنا خرید یک لوستر کوچک برای پذیرایی بزرگ ایده خوبی نیست زیرا علاوه بر این که نور کافی برای محیط فراهم نمی کند، از نظر زیبایی و اصول چیدمان نیز چندان جالب به نظر نمی رسد اما از طرفی دیگر نمی توان یک لوستر بزرگ برای یک اتاق خواب کوچک انتخاب کرد زیرا نور اضافی می تواند آزار دهنده باشد و هزینه های قبض برق را بالا ببرد.

راهنمای خرید لوستر

اما شاید سوالاتی مانند چطور می توان یک لوستر با اندازه مناسب خریداری کرد و یا اینکه اندازه لوستر پذیرایی چه قدر باید باشد در ذهن شما ایجاد شود و در پاسخ به این دسته از افراد باید گفت یک فرمول کلی وجود دارد که به لطف آن می توان انتخاب درست تری داشت.

برای تعیین اندازه لوستر پذیرایی باید طول و عرض اتاق پذیرایی را بر حسب فوت اندازه گیری و سپس با یکدیگر جمع کنید که برای تبدیل متر به فوت می توانید عدد مورد در نظر را در 3.3 ضرب کنید و در نهایت قطر لوستر مناسب را برحسب اینچ به دست آورده و به سانتی متر تبدیل کنید. (هر اینچ برابر است با 2.54 سانتی متر)

برای اتاق 3*4⇐ جمع 4 و 3⇐ضرب در 3.3⇐23.1 اینچ⇐60 سانتی متر

انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون منزل

انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون منزل

انتخاب لوستر متناسب با سبک دکوراسیون منزل یکی از مهمترین نکات پیش از خرید تلقی می شود که پرداختن به آن در مطلب راهنمای خرید لوستر الزامی است. سبک چیدمان خانه معمولا براساس سلایق شخصی افراد تعیین می شود و لوستر نیز باید با دکوراسیون منزل هارمونی داشته باشد. معمولا لوسترهای بزرگ و کریستالی برای خانه هایی با سبک کلاسیک کاربرد دارند و حتما پیش از خرید به هماهنگی آن ها با سایر اکسسوری های خانه توجه کنید.

ارتفاع لوستر از کف و سقف

ارتفاع لوستر

نباید از توجه به ارتفاع لوستر از کف و سقف هنگام خرید غافل شوید.به طور کلی می توان گفت که هرچه ارتفاع سقف بیشتر باشد، باید از لوستر بلند تری استفاده کرد. به طور مثال برای خانه هایی با سقف کوتاه می توان از مدل های سقفی بهره برد و پیشنهاد می شود که نسخه های آویز دار را برای فضاهایی با سقف های بلند خریداری کرد.

جالب است بدانید که اگر ارتفاع لوستر از کف کم باشد، بر روی وسایل خانه سایه می افتد و در نتیجه می تواند چشم شما را اذیت کند و اگر لوستر به سقف خیلی نزدیک باشد، نور به خوبی در فضا پخش نمی شود.

بسیاری از مخاطبان در خصوص ارتفاع لوستر از کف فضاهایی مانند سرویس بهداشتی، میز نهار خوری و یا ورودی سوال پرسیده اند که با مراجعه به جدول ذیل می توانند پاسخ سوال خود را دریافت کنند.

فضای مورد نظر

ارتفاع

سرویس بهداشتی

حداقل یک متر از سرویس

 حمام

حدود ۲.۵ متر بالاتر از وان

 ورودی

حداقل 2 متر تا کف اتاق

میز نهارخوری

75 تا 85 سانتی‌متر از بالای میز غذاخوری

 

لامپ لوستر

لامپ لوستر

لامپ لوستر ارتباط مستقیم با روشنایی خانه و نورپردازی خانه دارد و به همین دلیل در مطلب راهنمای خرید لوستر به آن اشاره شده است. ترکیبی از لامپ های آفتابی و مهتابی بهترین گزینه است زیرا چشم افراد را اذیت نمی کند ضمن این که فضای زیباتری را در خانه ایجاد می کند.

توصیه می شود که خرید لامپ لوستر در طرح و اندازه های خاص اجتناب کنید زیرا پیدا کردن آن ها در صورت سوختن بسیار سخت بوده و می تواند مشکلاتی را برای کاربران به همراه داشته باشد. همان طور که گفته شد، لوسترها بیشتر جنبه تزئینی دارند و نباید تامین نور و روشنایی خانه را تنها بر دوش این وسیله قرار داد.بهتر است پیش از خرید لوستر در ابتدا میزان روشنایی بقیه منابع نوری منزل را محاسبه کرده و سپس لوستری انتخاب کنید که مکمل آن باشد.

انتخاب لوستر مناسب فضا

همان طور که می دانید، انتخاب لوستر باید با فضای مورد نظر مناسب باشد و به عنوان مثال خرید لوستر برنزی و یا بزرگ برای اتاق خواب توصیه نمی شود.

لوستر مناسب پذیرایی

لوستر مناسب پذیرایی

برای انتخاب لوستر مناسب پذیرایی باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت.معمولا لوسترهایی که می توان برای پذیرایی استفاده کرد، بزرگ تر بوده و دارای تعداد لامپ و شاخه های بیشتری هستند که بنا به سلیقه و سبک چیدمان می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. خرید لوستر برنزی یا مدل های لاله و کلاهک دار و البته لوستر کریستالی برای اتاق پذیرایی رایج تر است زیرا در مقایسه با سایر مدل ها معمولا بزرگتر بوده و دارای تعداد لامپ بیشتری هستند.

خرید لوستر برنزی طی سال های اخیر بسیار رایج بوده و طرفداران زیادی دارد و معمولا در دو نوع کلی موجود است که برخی از نسخه ها دارای حباب روی شاخه هستند و جنس بدنه این محصولات از زاماک بوده و آبکاری آنها از نوع آنتیک است. مدل دیگری در بازار عرضه می شود که در ساخت آن ها از برنز با آبکاری طلایی و نقره ای و آنتیک استفاده شده و معمولا به جای حباب از لاله بهره می برند.

راهنمای خرید لوستر پذیرایی

لوستر کریستالی به دلیل انعکاس نور مورد توجه قرار می گیرد و بیشتر در خانه هایی با سقف بلند و دارای اتاق پذیرایی بزرگتر کاربرد دارد اما علیرغم زیبایی و ایجاد فضایی شیک در خانه تمیز کردن این مدل ها چندان آسان نبوده و باید با دقت بیشتری این کار را انجام داد.

لوسترهای کلاهک دار به منظور جلوگیری از پخش مستقیم نور دارای یک کلاهک در اطراف لامپ هستند و معمولا در خانه هایی با سبک دکوراسیون کلاسیک جای دارند که البته نور کمتری را در مقایسه با سایر مدل ها پخش می کنند.

لوستر مناسب اتاق خواب

لوستر مناسب اتاق خواب

یکی از روش هایی که می توان فضایی آرامش بخش در اتاق خواب خواب ایجاد کرد، نور پردازی درست و استفاده از لوستر مناسب اتاق خواب است اما پیش از خرید لوستر اتاق خواب رعایت برخی از نکات ضروری است و به همین دلیل اشاره به این نکات در مطلب راهنمای خرید لوستر خالی از لطف نیست.

 • عدم استفاده از لوسترهای سنگین و آویز دار در بالای تخت
 • استفاده از لوسترهای فانتزی و رنگی به ویژه برای اتاق کودکان
 • استفاده از نورهای ملایم و یکنواخت
 • بهره بردن از سایر تجهیزات روشنایی مانند آباژور

راهنمای خرید لوستر اتاق خواب

استفاده از لوسترهای کلاهک دار برای اتاق خواب انتخاب خوبی تلقی می شود زیرا نور را به صورت مستقیم پخش نمی کند و نوری یکنواخت و ملایم در اختیارات قرار می دهد که البته در دو نوع کلاهک به سمت بالا و پایین موجود است که در صورت تمایل به ایجاد نور بیشتر می توان از مدل های دارای کلاهک سرپایین بهره برد.

لوستر مناسب آشپزخانه

لوستر مناسب آشپزخانه

آشپزخانه مهمترین بخش هر خانه ای است که پخت و پز غذا در این فضا انجام می شود و مطمئنا نور پردازی آن هم اهمیت بالایی دارد.آشپزخانه بر خلاف اتاق خواب به منظور راحت تر انجام دادن امور آشپزی باید از نور مناسب استفاده کرد و در صورت کم بودن میزان روشنایی محیط می توان از انواع لامپ های سقفی نیز بهره برد.

لوسترهایی دارای حباب و یا کلاهک سرپایین و یا مدل های آویزی برای آشپزخانه انتخاب بهتری هستند که استفاده از مدل های آویزی  در بالای میز نهار خوری بسیار رایج بوده و زیبایی خاصی به محیط می بخشد. این نوع مدل ها نور را بر روی جزیره و یا میز متمرکز می کند و با ارتفاع کمتری نسبت به میز قرار می گیرند.

راهنمای خرید لوستر آشپزخانه

لوستر هایی که کلاهک آن ها به سمت پایین است، نور در یک بخش متمرکز می کند و هارمونی خوبی با کابینت و یا قفسه های آشپزخانه دارد که در انواع مدل های چوبی، فانتزی و مدرن موجود هستند.

استفاده از لوسترهای چوبی در آشپزخانه به دلیل هماهنگی با کابینت ها رایج است و به همین دلیل پدید آمدن سوالاتی مانند راهنمای خرید لوستر چوبی طبیعی است.

راهنمای خرید لوستر چوبی

تمامی موارد ذکر شده در بالا شامل راهنمای خرید لوستر چوبی می شود تنها با تفاوت این که باید به جنس این لوسترها توجه ویژه ای شود. نسخه های موجود در بازار معمولا از جنس چوب و یا ام دی اف هستند که هر کدام مزایا و معایبی دارند و در میان مدل های از جنس چوب، بهترین گزینه چوب روس است. لوسترهای چوبی از جنس ام دی اف در برابر آب از مقاومت کمتری برخوردار هستند و از نقاط ضعف آن ها تلقی می شود.

تعداد لوستر

تعداد لوستر

سالن های بزرگ مطمئنا به تعداد لوستر بیشتری احتیاج دارند که البته برخی از افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از چند لوستر کوچک از یک مدل بسیار بزرگ در مرکز خانه بهره ببرند اما باید توجه داشت که در صورت انتخاب چند لوستر باید از هارمونی و هماهنگی آن ها با یکدیگر مطمئن شد.

میزان روشنایی لوستر

میزان روشنایی لوستر

همان طور که می دانید، لوسترها بیشتر جنبه تزئینی و دکوراتیو دارند و نمی توان برای روشن کردن فضای خانه زیاد روی آن ها حساب کرد و در صورت تمایل می توانید از سایر تجهیزات روشنایی در منزل استفاده کنید. ارتباط مستقیمی میان میزان روشنایی لوستر و تعداد لامپ ها وجود دارد که مطمئنا هر چه تعداد لامپ ها بیشتر باشد شاهد روشنایی بیشتری از لوستر هستیم اگرچه مدل نیز تاثیر گذار است.

میزان روشنایی لوستر باید با فضای مورد نظر متناسب باشد. به عنوان مثال نور ملایم برای اتاق خواب کافی است و نیاز به لامپ های بیشتر نیست. برخی از افراد به دلیل متمایز کردن فضای منزل خود به دنبال استفاده از لامپ ها و یا دیوارکوب های دکوراتیو در نقطه خاص مانند بالای تابلو ها هستند که ضمن ایجاد فضایی شیک می تواند نور مورد نیاز را تامین کند.

نحوه تمیز کردن و نصب لوستر

نحوه تمیز کردن و نصب لوستر

لوسترها همانند بسیاری از وسایل نیاز به مراقب دارند که به اصطلاح نشستن گرد و غبار بر روی آن های می تواند مانع از درخشش نور شود و به همین دلیل در این بخش تلاش شده تا به نحوه تمیز کردن و نصب لوستر پرداخته شود.

نکاتی که پیش از تمیز کردن لوستر باید بدانید

 • پیش از آغاز کار برق لوستر را قطع کنید
 • از پارچه نمناک به منظور تمیز کردن گرد و غبار بهره ببرید.
 • پیش از باز کردن لوستر بهتر است که یک عکس از آن بگیرید تا با نحوه اتصال آن آشنا شوید.
 • برای خشک کردن می توانید از دستکش پنبه ای به منظور تسلط بهتر استفاده کنید.
 • حتما زیر لوستر یک پارچه پهن کنید تا صورت افتادن اجزا نگرانی بابت گم شدن آن ها وجود نداشته باشد.
 • عدم استفاده از مواد سفید کننده
 • برای تمیز کردن کریستال ها می توان از دستمال نرم دار استفاده کنید اما در صورت وجود چربی می توان آن ها را در محلول آب و سرکه قرار داد.
 • از بین بردن خط و خش کریستال ها با کمک خمیر دندان
 • برای تمیز کردن کریستال های می توان از اسپری پاک کننده بهره برد که برای تهیه آن باید محلولی از یک چهارم آمونیاک و سه چهارم آب مقطر و یا آب داغ و صابون را مخلوط کنید و در اسپری بریزید.
 •  لوستر برنزی را می توان به کمک لیمو و مسواک نرم برق انداخت.

در آخر باید گفت که پیش از خرید حتما به نحوه نصب لوستر و تمیز کردن دقت کنید و در صورت امکان مدلی را خریداری کنید که نصب آن سخت نباشد و به راحتی تمیز شود.

نحوه تمیز کردن و نصب لوستر

رعایت تمامی نکات ایمنی در هنگام نصب لوستر الزامی بوده و در صورتی که خانه شما دارای سقف کاذب است، مطمئن شوید که سقف تحمل وزن لوستر شما را داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید لوازم خانگی با بودجه 50 میلیون تومان

قیمت لوستر

همان طور که می دانید تنوع لوستر در بازار بسیار بالا بوده و خواندن مطالبی با عنوان های راهنمای خرید لوستر بسیار کمک کننده است اما با در کنار مواردی که گفته شد، نباید از اهمیت قیمت لوستر و یا بودجه مورد نظر غافل شد. به عنوان مثال بعد از انتخاب سبک و اندازه لوستر باید به سراغ قیمت بروید و کلماتی مانند قیمت لوستر مدرن پذیرایی را جستجو کنید و با بازه قیمت آن ها آشنا شوید.

قیمت لوستر

مشتریان با تعیین بازه قیمت می توانند از سردرگمی هنگام خرید راحت شوند و در واقع متناسب با بودجه مورد نظر خود اقدام به خرید کنند. قیمت لوستر مدرن پذیرایی و یا به عبارت دیگر قیمت انواع لوستر در ذیل گردآوری شده که بعد از خواندن مطلب بالا به آسانی می توانید مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید و با دیدی باز به بازار بروید.

جالب است بدانید که نام برندهای معروف لوستر در جدول ذیل به چشم می خورد و صرف نظر از نمونه های ایتالیایی و ترک، شرکت های تولید کننده لوازم خانگی ایرانی نیز طی سال های اخیر محصولات با کیفیتی روانه بازار کرده اند اگرچه همچنان تفاوت هایی با نمونه های خارجی دارند اما حمایت از آن ها می تواند منجر به ارتقا کیفیت محصولات و چرخش چرخ تولید کشور شود.

لوسترسازان، ایران لوستر، چشمه نور، دارکار در لیست برندهای معروف لوستر قرار می گیرند که هر کدام با عرضه محصولی متمایز بخشی از این بازار را به خود اختصاص داده اند.

عنوان

مشخصات

قیمت

لوستر چشمه نور10 شعله کد C2547

جنس بدنه: برنج

ارتفاع:80 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:10 عدد

مناسب برای پذیرایی

12.248.000 تومان

 

لوستر مجلل 10 شعله کد10/ 83125

جنس بدنه: شیشه

ارتفاع:60 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:10 عدد

مناسب برای پذیرایی

9.825.000 تومان

لوستر 12 شعله مجلل کد 82001/12

جنس بدنه: آلومینیوم

ارتفاع:75سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:12 عدد

مناسب برای پذیرایی

 7.982.000 تومان

لوستر 12 شعله لوسترسازان مدل آمیتیس کد L1339-12

جنس بدنه: آلومینیوم

ارتفاع:80 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:12 عدد

مناسب برای پذیرایی و فضای بیرونی

5.560.000  تومان

لوستر 12 شعله چشمه نور کد C2143/4+8-BO

جنس بدنه: برنج

ارتفاع:85 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:12 عدد

مناسب برای پذیرایی

3.398.000 تومان

لوستر ریسه ای لوسترسازان مدل سه کره گرد کد Lbg2/70

جنس بدنه: فلزی

ارتفاع:70 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:9 عدد

مناسب برای پذیرایی و راهرو

2.905.000 تومان

لوستر مجلل 3 شعله کد 6739/3

جنس بدنه: فلزی

ارتفاع:70 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:3 عدد

مناسب برای پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه

 2.528.000 تومان

لوستر مدل بهار تاجدار

جنس بدنه: فلزی

ارتفاع:65 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:8 عدد

مناسب برای پذیرایی

 1.990.000 تومان

لوسترسقفی مدرن مستطیل ماد3طبقه کدN305

جنس بدنه: آلومینیوم

ارتفاع:70 سانتی متر

توان:300w وات

مناسب برای پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه

1.790.000 تومان

لوستر دیلایت کد 48Silver

جنس بدنه: فلزی

ارتفاع:70 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:5 عدد

مناسب برای پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه

 990.000 تومان

لوستر دارکار مدل چلسی 3 شعله کد 201

جنس بدنه: چوب

ارتفاع:70 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:3 عدد

مناسب برای پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه

705.000 تومان

لوستر وینتج 6 شعله مدل اسپایدر کد 05

جنس بدنه: فلزی

ارتفاع:200 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:6 عدد

مناسب برای پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه

231.000 تومان

لوستر کودک طرح خرگوش راه راه کد 75

جنس بدنه: فلزی و طلق

ارتفاع:33 سانتی متر

تعداد سرپیچ لامپ:یک عدد

مناسب برای اتاق کودک

150.000 تومان
انتهای پیام/

 

 

ipemdad
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

راهنمای خرید پرده آشپزخانه و نکات مهم پیش از خرید

زهرا سیاحی

زیبایی محیط خانه با پله های دکوراتیو

نفیسه رحیمی

دکوراسیون اتاق نشیمن و پذیرایی های کوچک

زهرا سیاحی

ارسال دیدگاه