لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
عباس هاشمی:

علت ارزانی برخی از لوازم خانگی خارجی چیست؟

علت ارزانی برخی از لوازم خانگی خارجی چیست؟
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: علت ارزانی برخی از لوازم خانگی خارجی نسبت به کالاهای تولید داخل این است که مسئولیتی پای آن نیست؛ برای مثال مدتی که ارز دولتی به برخی کالاها اختصاص پیدا می‌کرد، کالاهای اساسی قاچاق و ارزان فروشی می‌شد و بعد به جای آن برخی کالاهای قاچاق به کشور وارد و زیر قیمت تولید داخل فروخته می‌شد.

عباس هاشمی با بیان اینکه هر روش مقابله با قاچاق روش خوبی‌ است و تولید کنندگان با آن همراهی می‌کنند، اظهار کرد: بحث‌های مربوط به شناسه کالا، کد رهگیری، سامانه جامع گارانتی و سامانه جامع تجارت برای شفاف‌سازی در دستور کار است. نماد شفافیت را نیز انجمن پیشنهاد داده که باید با سامانه‌های موجود ارتباط پیدا کند.

وی با بیان اینکه برای مقابله با قاچاق باید هزینه قاچاق افزایش پیدا کند، تصریح کرد: علت اینکه برخی کالاهای قاچاق ارزان تر از تولید داخل شده این است که مسئولیتی پای آن نیست. برای مثال مدتی که ارز دولتی به برخی کالاها اختصاص پیدا می‌کرد، کالاهای اساسی قاچاق و ارزان فروشی می‌شد و بعد به جای آن برخی کالاهای قاچاق به کشور وارد می‌شد و قاچاقچی از هر دو سود می‌برد. بنابراین کالا را زیر قیمت تولید داخل که با موانع زیادی مواجه است می‌فروختند.

به گزارش ایسنا، آشنایی با با اینکه کالای قاچاق یکی از رقبای تولید داخل است، گفت: حتی برخی کالاهای قاچاق با بیمه و خدمات فروخته می‌شود. بنابراین باید عزم جدی برای مقابله با آنها وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

گرانی لوازم خانگی در صورت اجرای مصوبه تجاری در بودجه ۱۴۰۰

نفیسه رحیمی

علت عدم افزایش قیمت لوازم خانگی رکود است /مردم باید پیامدهای انتخابات را ببینند

نفیسه رحیمی

برنامه ای برای حضور برندهای خارجی در صنعت لوازم خانگی وجود ندارد

بهنام وحیدی

2 دیدگاه

حسین 05 شهریور 1401 at 7:43 ب.ظ

قطعا بزرگترین مشکل تولید لوازم خانگی و صوت و تصویر در ایران تیراژ پایین و وارداتی بودن قطعات و تعداد بالای تعداد برند و تولید کننده است در حال حاضر 4 تولید کننده عمده بازار گروه صنعتی انتخاب ، گلدایران ، مادیران ، سام الکترونیکس هستند اما مجموع آمار بیش از 40 برند فعال در صنعت تلوزیوندرایران ( اسنوا ، دوو ، بست ، سام ، تی سی ال ، ایکس ویژن ، جی پلاس ، نکسار ، فیلیپس ، وینسنت ، پارس ، شهاب ، آنستار ، صنام ، الیو ، تلویا ، بنس ، دنای ، ام جی اس ، بلست ، مارشال ، هیمالیا ، مستر تک ، پانورامیک ، هاردستون ، سی یرا ، بست الکتریک ، سونیا ، الیو ، سینگل ، ارتی سی ، لایف ، اکسنت ، امپریال ، اکسون ، آیوا ، مجیک ، پریکانی ، لومکس ، تولیپس پلاس ، زامون ، آوکس ، اچ سی ال ، مارشال ، هایسنس ، و …. ) درصدی از تولیدات شرکت وستل ترکیه را پوشش نمیدهد وستل ظرفیت تولید 18 میلیون دستگاهتلوزیون در سال را دارد و 20 درصد بازار کل قاره اروپاره را در اختیار دارد و به 154 کشور دنیا گالا صادر می نماید 73 درصد از صادرات وستل به اروپا با برندهای اروپایی و ژاپنی انجام میشود

پاسخ
ایراتی 08 شهریور 1401 at 12:22 ب.ظ

نه اقای هاشمی اینها همه بهانه است هزیته های نامدیریتی در این شرکتها سر به اسمان میزند شرکتی که بنجل تولیر میکند و حمایت دولت و کسانش را دارد و حقوق مدیرانش در مااه بالای میلیارد است دلیل گرانی کالای تولید داخل است نه اینکه چهار سال قبل دلار 4000تومان بوده و امروز 30/000تومان که عروسی رفقای شما شده است

پاسخ

ارسال دیدگاه