لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی
مدیرکل دفتر لوازم خانگی وزارت صمت:

با ۵۰ میلیون تومان می شود یک جهیزیه ایرانی تهیه کرد

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مدیرکل دفتر لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با یک حساب سرانگشتی با ۵۰ میلیون تومان می شود یک جهیزیه ایرانی که در آن تلویزیون و ماشین لباسشویی هم موجود باشد تهیه کرد.

آقای محسن شکرالهی گفت : در حال حاضر برخی از برندهای معروف از جمله  یخچال و لباس شویی ال جی و سامسونگ در چین تولید شده و به کشورهای اطراف صادر می شود و با توجه به آن‌که بسیاری از این کالا قاچاق هستند و عوارض گمرکی پرداخت نمی کنند در نتیجه با قیمت های کمتری عرضه می شوند.

به گفته او: در حال حاضر بسیاری  از تولیدکنندگان لوازم خانگی با توجه به آن‌که مالیات، حقوق کارگر و عوارض گمرکی برای واردات قطعات پرداخت می کنند در نتیجه قیمت تمام شده کالاهای آنها بسیار افزایش می یابد.

او می گوید: در حال حاضر برندهای مطرح خارجی دارای تجربه و کیفیت بسیار بالاتری هستند  اما نباید این موضوع فراموش شود که در چند سال اخیر بسیاری از برندها بازار ایران را ترک کرده و همین موضوع باعث شد که تولیدکنندگان ایرانی خود را نشان داده و در حال حاضر علاوه بر تامین نیاز کشور  صادر کننده مطرح در کشورهای همسایه هم شده ایم.

شکراللهی گفت: در حوزه تولید یخچال ابران در حال حاضر به چند کشور همسایه محصولات خود را صادر می کند و آمارها هم نشان داده است که ۲۶ درصد در  صادرات محصولات رشد داشته ایم.

او گفت: به سازمان توسعه تجارت اعلام کرده ایم که مشوق ها را در این بخش پیگیری و تسهیل کنند و در حال حاضر هم تولیدکنندگان نمونه محصولات خود را به سه کشور آفریقایی ارسال  کرده  و از سوی دیگر بسیاری از  بازارهای منطقه را کالای ایرانی برای صادرات در اختیار دارند.

او گفت: تولیدکنندگان داخلی در حال حاضر بر خدمات پس از فروش و ساماندهی این بازار باید تمرکز بیشتری داشته باشند.

شکراللهی گفت:  بیش از ۹۰ درصد از جهیزیه توسط کالای ایرانی قابل تهیه است و با یک حساب سرانگشتی با ۵۰ میلیون تومان می شود یک جهیزیه ایرانی که در آن تلویزیون و ماشین لباسشویی هم موجود باشد تهیه کرد.

او گفت: در حال حاضر در کالای قاچاق پذیر ۵۰ درصد رشد تولید داشته ایم و در دو ماه اخیر ۲۵ مورد آسیب شناسی کرده ایم.

او می گوید: فرصت لازم است که سبد محصولات خود را کامل کنیم اما در حال حاضر در تولید تلویزیون رشد ۲۰ درصدی داشته ایم و تولید یخچال به صورت دوقلو و ساید بای ساید صرفه بیشتری دارد./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

هزینه یک جهیزیه خیلی معمولی ۵۰ میلیون تومان است

بهنام وحیدی

راهنمای خرید لوازم خانگی جی پلاس برای جهیزیه تا سقف 50 میلیون تومان

نفیسه رحیمی

راهنمای خرید بخارپز و انتخاب بهترین مدل آن

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه