لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

وزارت صنعت به دنبال ایده‌های نو در طراحی لوازم خانگی

xvision

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «ال کا ایران»، عباس هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مشکلات طراحی در برخی محصولات لوازم خانگی کشور اظهار کرد: وزارت صنعت برای برخی از صنایع به صورت پایلوت استراتژی توسعه صنعتی را با کمک تشکل‌های مربوطه و واحدهای تولیدی پیش‌بینی کرده که اهداف بسیار خوبی در آن مطرح شده است.

وی افزود: بر اساس این استراتژی، در حوزه لوازم خانگی همکاری با برندهای معتبر دنیا، حمایت‌های سیستم بانکی برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی، خلق منابع تامین مالی جدید غیربانکی و ایجاد رونق در بخش‌های تولید،‌فروش و صادرات پیش‌بینی شده است که باید پله پله این مراحل را پیش ببریم.

مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت بخش تحقیق و توسعه در صنایع مختلف، گفت: در دنیا درصد معقولی از سرمایه‌گذاری‌های واحدهای تولیدی برای بخش تحقیق و توسعه اختصاص پیدا می‌کند که این امر در پیشرفت یک واحد تولیدی بسیار تاثیرگذار است.

هاشمی ادامه داد: بر اساس برنامه وزارت صنعت، واحدهای تولیدی داخلی نیز باید بخش مناسبی از درآمدها و سرمایه‌های خود را به بخش تحقیق و توسعه اختصاص دهند.

وی با بیان اینکه طراحی و شکل ظاهری کالاهای تولیدی نیز بخشی از روند تحقیق و توسعه است، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه، هزینه نیست بلکه یک سرمایه‌گذاری بلندمدت برای پیشرفت کالاهای تولیدی است.

به گفته مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بخش تحقیق و توسعه واحدهای تولیدی همیشه باید یک تا دو سال جلوتر از بخش تولید کارخانه حرکت کند تا بتواند ایده‌های جدید داده و تولید خود را بهبود ببخشد.

هاشمی تصریح کرد: واحدهای تولیدی داخلی در این زمینه می‌توانند از تجربیات موفق برندهای خارجی استفاده کرده و همکاری‌های خوبی را با آنها در این زمینه داشته باشند.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

فعال سازی 2 هزار واحد راکد به چرخه تولید در صدر برنامه‌های سال جاری

بهنام وحیدی

کد رهگیری روی لوازم خانگی از اول تیرماه نصب شود

نهال وحیدی

صدای تولیدتان خواهیم ماند…

admin

ارسال دیدگاه