درخشش رنگ ها
لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
برند جی پلاس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

240مورد جعل علامت استاندارد در زمینه لوازم خانگی

xvision
candy

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «ال کا ایران»، رئیس سازمان استاندارد ایران که در نشستی به مناسبت روز ملی استاندارد سخن می‌گفت در خصوص جعل علامت استاندارد لوازم خانگی گفت : دربحث کنترل‌های نظارتی 11 هزار و 340 مورد توقیف کالا در یک ساله‌ اخیر صورت گرفته که از این تعداد 410 مورد جعل علامت رتبه انرژی و 240 مورد جعل علامت استاندارد بوده است.

به‌گفته‌نیره‌پیروزبخت ،  در این مدت 240 مورد جعل علامت استاندارد در زمینه لوازم خانگی شناسایی شده که البته برند سامسونگ یکی از آنها بوده اما در خصوص اجاق گاز و کولر و سایر لوازم خانگی نیز این اتفاق رخ داده است.

 وی در مورد یخچال و فریرز سامسونگ نیز گفت: این کالا علامت استاندارد نداشت در‌حالی که در گذشته از نمایندگی های سامسونگ محسوب می‌شده است.

رئیس سازمان استاندارد ایران همچنین در مورد موادخوارکی نظیر آبلمیو و زعفران گفت: متخلفانی را در مشهد شناسایی کردیم که با برند معروف زعفران تولیداتی داشتند که استاندارد نبود.  در مورد آبلیمو نیز 16 مورد آبلیموی تقلبی با نام‌های (همنوش، رازقی، زیبنده، ترش مزه، سپنتا، بهینه نوش، هرمود، میگلی،‌خزر، ناجی، شط، حاصب، دستچین، چینوت) شناسایی شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه الگوی سازمان استاندارد الگوی بین‌المللی است گفت: ما عضو سازمان بین‌المللی استاندارد هستیم و اگر موردی را باید شناسایی کنیم حتما پیگیری خواهیم کرد در این راستا برای صادرات مصوباتی را در شورای عالی استاندارد داشته‌ایم تا با کشورهايي نظیر عراق و آذربایجان که مبادلات کالایی صورت می‌گیرد بتوانیم استانداردهای خود را انطباق دهیم.

butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

ورق رنگی کارخانه‌های لوازم خانگی در واحد نورد سرد فولاد مبارکه تولید می‌شود

بهنام وحیدی

تصاویر/ دوربین کوچکی که پهپاد را با گوشی کنترل می‌کند

admin

هدفگذاری 1/2 میلیارد دلار صادرات صنایع فلزی و لوازم خانگی

admin

ارسال دیدگاه