لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

افزایش قیمت لوازم خانگی در این شرایط ، خودزنی است

xvision
candy

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «ال کا ایران»، محمد طحان پور در گفتگوی با صدا و سیما درباره افزایش 10 درصدی قیمت برخی لوازم خانگی اظهار داشت: این افزایش قیمت در کل لوازم خانگی صورت نگرفته و فقط یکی از تولیدکنندگان یکی از اقلام تولیدی خود را گران کرده است.

وی ادامه داد: این اقدام مورد تایید اتحادیه و سازمان حمایت از مصرف کننده نبوده و بدون مجوز انجام شده است.

طحان پور افزود: افزایش قیمت در شرایطی که انبارها پر از کالاست و مردم فقط نیازهای خودشان را خریداری می کنند و عرضه بیش از تقاضاست ، نوعی خودزنی و انتحاب محسوب می شود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با اشاره به اینکه بازار هم واکنش منفی به این موضوع داشته است ، گفت : خود واحدهای صنفی هم از این اتفاق خوشحال نیستند و استقبالی نشده است.

طحان پور با بیان اینکه لوازم خانگی مشمول قیمت گذاری نیست ، افزود: اگر کسی بخواهد افزایش قیمت دهد حتما سند و مدرک به سازمان حمایت ببرد و مجوز رسمی افزایش قیمت بگیرد و در شرایط کنونی هم سازمان حمایت به هیچ وجه اجازه افزایش قیمت را نخواهد داد.

وی با ابراز نگرانی از این افزایش قیمت گفت: متاسفانه در این شرایط تولیدکننده های دیگر هم خواستار افزایش قیمت خواهند بود که این موضوع اصلا به نفع بازار نخواهد بود.

طحان پور با انتقاد از این افزایش قیمت تولیدکننده هاگفت: برخی تولیدکننده ها افزایش قیمت می دهند و بعد با اندکی تخفیف کالا را در اختیار مشتری می گذارند و در صورتی که بازار کشش داشته باشد، تخفیف ذکر شده را اعمال نمی کنند.

وی یکی دیگر از روش های افزایش قیمت را نیز ایجاد کمبود کاذب کالا در بازار دانست و افزود: برخی تولیدکننده ها هم جلوی عرضه کالاهای خود را می گیرند و کمبود کاذب ایجاد می کنند و به این صورت افزایش قیمت می دهند که اصلا درست نیست.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی خاطرنشان کرد: در اوضاعی که تولید مشکل دارد این افزایش قیمت غیرمنصفانه و غیرکارشناسی است.
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

سارق فروشگاه لوازم خانگی در دام پلیس زنجان گرفتار آمد

admin

سکوت بازار لوازم خانگی با اعلام دلار 4200 تومانی/ برچسب قیمت ها برداشته شد

admin

رشد 300 درصدی قیمت لوازم خانگی خارجی از ابتدای سال

admin

ارسال دیدگاه