اخبار لوازم خانگی

احتمال دائمی شدن کارت‌های خرید کالا

ال کا ایران : مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از احتمال دائمی شدن سیستم کارت‌های اعتباری خرید کالا خبر داد.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی همچنین درباره کارت‌های اعتباری خرید کالا نیز گفت: در فاز اول تنها مستمری‌بگیران، سازمان بازنشستگی کشوری، شرکت‌های دولتی و وزارتخانه‌ها می‌توانند با دریافت فرم واحد از بانک مرکزی برای کارمندانی که متقاضی دریافت این کارت‌ها هستند ثبت‌نام کنند. بنابراین در فاز اول این طرح تنها دریافت کارت به صورت گروهی از طریق این سازمان‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: در فاز دوم قرار است مشاغل آزاد و سایر افراد نیز به این طرح اضافه شوند که البته باید یک حقوق ثابت با امکان کسر از حقوق داشته باشند.

میرمحمدصادقی با بیان اینکه اینطور نیست که مردم برای دریافت کارت در فاز اول به شعب بانک مراجعه کنند، گفت: سقف اعتبارات این کارت‌ها نیز بر مبنای میزان دریافتی حقوق افراد خواهد بود که سازمان‌ها از فردا 18 آبان ماه می‌توانند برای معرفی کارکنان خود اقدام کنند تا کارت‌ها به آنها ارائه شود.

وی با اشاره به سیستم چرخشی کارت‌های اعتباری(ریوالوینگ) طی دو دوره در فاز اول، ادامه داد: برای مثال اگر کسی از کارت خود که اعتبار 10 میلیون تومان دارد مبلغ دو میلیون تومان خرید کند اعتبار داخل کارت 8 میلیون تومان خواهد شد، اما با بازپرداخت اقساط خود مبلغ پرداخت شده به اعتبار کارت اضافه می‌شود که قرار شده این کار فعلا برای دو دوره انجام شود.

مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که طرح کارت اعتباری پس از این دو دوره با خروج بانک مرکزی توسط خود بانک‌ها به صورت دائمی ادامه داده شود.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟