لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

احتمال سوء‌استفاده از کارت ۱۰ میلیونی خرید

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، مرتضی میری، نائب رئیس اتحادیه لوازم خانگی در رابطه با طرح وام 10 میلیونی خرید کالای ایرانی بیان داشت: هر چند کارخانه‌ها و برندها که اصولا برندهای معتبری هم هستند برای شرکت در این طرح در سایت وزارت صنعت ثبت نام کرده‌اند اما تا به این لحظه هنوز حتی یک کارت اعتباری نیز صادر نشده است.

وی ادامه داد: قرار بر این بوده که از این هفته از فرهنگیان متقاضی و از کارمندان ادارات  ثبت نام کنند اما تا به حال که این طرح به مرحله صدور کارت اعتباری نرسیده است.

وی تأکید کرد: فعلا فقط ثبت نام در ادارات دولتی صورت می‌گیرد و برمبنای حقوق میزان وامی که به فرد تعلق می گیرد مشخص می‌شود که حداکثر وام 10 میلیون تومان و بر مبنای حقوق 1:5 میلیون تومان است و بعد به نسبت هر چه حقوق پایین تر مقدار وام نیز کاهش پیدا می‌‌کند.

میری به نسیم تصریح کرد: ما همچنان منتظر هستیم تا ببینیم در کل روند اجرایی این طرح چگونه اجرایی و عملیاتی خواهد شد زیرا هنوز هم مشکلات زیادی وجود دارد به طور مثال همچنان مشخص نیست که آیا قرار است برای مغازه‌ها پوز مخصوصی گذاشته شود یا خیر؟ زیرا با توجه به تعداد بالای مغازه‌های متقاضی مشخص نیست که آیا می خواهند برای هر مغازه کارت خوان جدید بگذارند یا خیر. زیرا ما نگران این هستیم که برخی وام را دریافت کنند اما کالایی نخرند.

وی در رابطه با بحث دارایی و گرفتن مالیات از مغازه‌هایی که در این طرح شرکت می‌کنند، گفت: به طور مسلم وقتی که فروشنده کالای خود را به قیمت مصرف کننده بفروشد و بین 7 تا 10 درصد برایش سود در نظر گرفته می‌شود بنابراین مالیات دادن هم برای او مانعی نخواهد داشت.

وی در مورد نحوه عرضه کالا گفت: تا به حال کارخانه‌ها نمایندگی‌های خود را اعلام کرده‌اند اما چنان چه قرار باشد که کارخانه‌های تولیدکننده خودشان مستقیما کالا را به متقاضی بدهند بدون شک ما معترض خواهیم شد زیرا مالیات و دارایی را فروشگاه‌ها می‌دهند بنابراین درست نیست که به صورت مستقیم این فروش صورت می گیرد.

وی به نسیم تأکید کرد: مهم ترین دغدغه ما نحوه اجرای این طرح است زیرا فرض می گیریم که فرد با هزار مکافات کارت اعتباری را دریافت کرد حالا و پس از آن باید این کارت را کجا خرج کند؟ اگر به طور مثال فردی برود مغازه و بگوید که 500 هزار تومان کم کن و باقی پول را به من بده آن زمان تکلیف سرانجام این طرح چه خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همین مسائل باعث می‌شود تا ما از وزارت صنعت بخواهیم که اتحادیه را نیز در جریان روال کار بگذارد تا این پول ها در چرخه تولید وارد شود. زیرا برخی وام را دریافت می کنند اما بعد آن را صرف هزینه‌های دیگر از جمله سفرهای خارج از کشور خود می‌کنند.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

ابعاد جدیدی از طراح وام کالایی ۱۰ میلیون تومانی به زوج‌های جوان

admin

جزئیات جدید درباره فعالیت سامسونگ در ایران

admin

سامسونگ از سد ویندوز فون عبور کرد!

admin

ارسال دیدگاه