لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

توزیع کارت اعتباری خرید میان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته

xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، علی ربیعی گفت: کارت اعتباری رفاه اجتماعی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در روزهای آینده ابتدا به صورت آزمایشی در دو استان توزیع و سپس در سراسر کشور اجرایی می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه کارت خرید برای زوج‌های جوان از طریق بانک مرکزی خبر داد و گفت: در این زمینه فراخوان برای ثبت نام داده می‌شود و این کارت‌ها قابل استفاده برای خرید کالاهای ضروری است.

وی افزود: در مرحله بعدی توزیع کارت میان بازنشستگان صندوق بازنشستگی انجام خواهد شد. به گفته ربیعی، این کارت‌ها یکبار مصرف نبوده و پس از هر خرید دوباره شارژ می‌شوند. بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ همچون سپه، رفاه، شهروند و فرهنگیان کالای خود را خریداری کنند.

ربیعی تصریح کرد: کارت اعتباری رفاه اجتماعی ایرانیان در مرحله اول به دو میلیون و ۷۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی ارائه می‌شود  و بر اساس این طرح، افراد می‌توانند به فروشگاه‌های زنجیره ای و تعاونی ها مراجعه کنند.

وزیر کار ادامه داد: میزان اعتبار کارت هر فرد یک سوم حقوق ضرب در ۱۲ است؛ برای مثال اگر کسی یک و نیم میلیون تومان مستمری می‌گیرد، کارت اعتبار این فرد تا ۶ میلیون اعتبار دارد. اگر کالاهای خریداری شده کالاهای مصرفی بی دوام باشند، مثل پوشاک و مواد خوراکی، دو ماهه مبلغ اعتبار کسر و سودی نیز به آن تعلق نمی‌گیرد اما اگر کالاهای خریداری شده لوازم خانگی باشد، ۱۲ ماهه مبلغ اعتبار با سود ۱۲ درصد کسر می‌شود.

وی ادامه داد: کار ثبت نام دریافت کارت اعتباری از چند شهرستان آغاز و در سراسر کشور اجرایی می شود و در فاز دوم این طرح، بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشور مشمول طرح می شوند.

وزیر تعاون همچنین در ادامه صندوق بازنشستگی کشوری را صندوق فرهیختگی ایرانیان بیان کرد و گفت: این صندوق ارزش‌های نسلی را در خود جای داده است.

ربیعی افزود: در سال‌های اخیر تورم فاصله زیادی با دستمزد ایجاد کرده و به همین دلیل معیشت بازنشستگان را با دشواری مواجه کرده است، ضمن اینکه رئیس جمهور تاکید کرده در طول اجرای برنامه ششم باید عقب افتادگی دستمزدها جبران شود، همچنین دولت تدبیر و امید درصدد است که وضعیت صندوق بازنشستگی را بهتر کند.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

emersan
butaneindustrial
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

کارت اعتباری خرید به نفع واردات است

admin

احتمال سوء‌استفاده از کارت ۱۰ میلیونی خرید

admin

اطلاعیه بانک مرکزی درباره جزئیات دریافت کارت اعتباری خرید کالای ایرانی

admin

ارسال دیدگاه