اخبار لوازم خانگی

تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ با اینترنت اشیا سازگار می‌شوند

ال کا ایران : شرکت سامسونگ اعلام کرده از سال 2016 تمامی تلویزیون‌های هوشمند خود را به گونه ای تولید خواهد کرد که با نسل جدید اینترنت موسوم به اینترنت اشیا سازگار باشند.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، این تلویزیون های SUHD که از خانواده محصولات هوشمند سامسونگ خواهند بود برای کنترل دیگر لوازم خانگی هوشمند موجود در منزل قابل استفاده هستند. به عبارت دیگر از این تلویزیون ها می توان برای روشن و خاموش کردن چراغ های منزل و کم و زیاد کردن نور آنها، باز و بسته کردن قفل درب، مدیریت ترموستات و سیستم های صوتی، دوربین های امنیتی موجود در منزل و حسگرهای نصب شده در خانه ها استفاده کرد.

سامسونگ امیدوار است با عرضه این تلویزیون های هوشمند بتواند سهم بیشتری را در بازار از ان خود کند. نمونه های اولیه این تلویزیون ها در نمایشگاه سی ای اس که هفته آینده در آمریکا برگزار می شود به نمایش درمی آید.

کارشناسان اگر چه ارائه این خدمات را تحول مهمی در دنیای محصولات الکترونیک می دانند، اما در مورد احتمال نقض حریم شخصی و امنیت کاربران به علت آسیب پذیری های احتمالی تلویزیون های هوشمند سازگار با اینترنت اشیا نگران هستند.

سامسونگ تراشه های جدیدی را نیز به منظور استفاده در این تلویزیون ها طراحی کرده که Artik One نام دارند و می توانند دیگر محصولات هوشمند خانگی را ردگیری و کنترل کنند. Artik One تراشه ای دوهسته ای و 250 مگاهرتزی و دارای 9 حسگر حرکتی ، با پشتیبانی از بلوتوث و 4 مگابایت حافظه فلاش است و مصرف انرژی پایینی نیز دارد.

مدل پیشرفته تر این تراشه که Artik 10 نام دارد برای سرورهای خانگی و خدمات کلود طراحی شده و هشت هسته ای و 1.3 گیگاهرتزی است و دارای ابزار رمزگذاری و رمزگشایی ای چی بوده و از 2 گیگابایت رم و 16 گیگابایت حافظه فلاش بهره مند است.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟