لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

وام کالا رکود بازار لوازم خانگی را ضربه فنی می کند؟

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، حسین گروسی عضوکمیسیون صنایع و معادن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص وام خرید کالا گفت: این امر هم برای تولید کننده‌ها و هم برای مصرف کننده یک گام بسیار مثبت است زیرا باتوجه به رکود حاکم بر کشور قدرت خرید مردم کاهش یافته و در نتیجه تولید کنندگان هم متضرر شدند.

وی معتقد است که این طرح یک بازی برد برد است و گفت: از یک سو وام کالا به نفع تولید کنندگان داخلی است و از سوی دیگر به نفع مردم علی‌الخصوص جوانان است.

گروسی نکته بسیار تأثیر گذار این وام را حمایت از تولید کنندگان داخل برشمرد و گفت: این امر به نوبه خود موجب ارتقاء اقتصاد داخلی خواهد شد.

** بلاتکلیفی طرح موجب تشدید رکود شد

سید سعید زمانیان دهکردی عضو کمیسیون برنامه و بودجه محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو باخبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: اگر در این طرح اجبار به خرید کالاهای داخلی مد نظر قرار گیرد و این هزینه‌ها در اختیار تولید کنندگان داخلی قرار بگیرد قطعاً می‌تواند مثمرثمر واقع شود.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه محاسبات مجلس شورای اسلامی دلیل تشدید رکود را چنین بیان کرد: مردم برای خرید کالا در هاله ای از ابهام قرار گرفته بودند که آیا این وام به آنها تعلق می‌گیرد یا خیر و یا اینکه اقدام به خرید کنند یا آن را به تعویق اندازند.

وی عدم سیاست گذاری دولت، عدم تبیین موازین مناسب و همچنین عدم هماهنگی‌های لازم در زمینه‌های گوناگون را از جمله دلایل تأخیر این وام دانست و گفت: زمانی که یک طرح اجرا می‌شود باید با سرعت پیش برود زیرا ضرر اجرا نشدن آن به مراتب بیشتر از اجرا کردن آن است و بسیاری از مسائل را تحت الشعاع قرار می‌دهد که در بازار نیز نتیجه این تأخیر مشاهده شد.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

آغاز توزیع کارت‌های اعتباری در شعب بانکها

admin

تصمیمات جدید درباره وام خرید کالا/ ۳ راهکار تضمین وام نهایی شد

admin

تعویق الزام داشتن نمايندگی برای واردات مصنوعات الکتريکی

admin

ارسال دیدگاه