اخبار لوازم خانگی

رکودی در بازار لوازم خانگی وجود ندارد

ال کا ایران : رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت:هیچ رکودی در بازار لوازم خانگی وجود ندارد،و مردم به میزان نیازشان کالا خریداری می کنند.

admin | 8 سال قبل

 به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمد طحانپور با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر وجود رکود در بازار لوازم خانگی و نیز بازار کالایی گفت:رکودی در بازار وجود ندارد و علت این گله گذاریها ،وجود میزان بالایی از تولیدات کارخانجات است که بدون توجه به نیاز واقعی و بیشتر از نیاز  بازار داخلی ساخته و عرضه شده است.

وی افزود:متاسفانه در طول سالهای گذشته بدون در نظر گرفتن نیاز بازار،مجوز برای احداث کارخانه لوازم خانگی از سوی مسئولان وقت صادر شده که این مسئله  امروز به شکل انباشت کالا در انبارها و نیز مغازه های سطح شهر خود را نشان داده است.

طحانپور با بیان اینکه بخش زیادی از کالاهای تولید شده لوازم خانگی  بدون مشتری است،اظهار کرد: این معضل موجب شده تا بسیاری از تولید کنندگان و نیز عرضه کنندگان کالای خانگی ازوجود  رکود  در بازار صحبت کنند،در حالی که مردم به اندازه نیازشان کالا خریداری می کنند و دلیلی برای خرید بیش از احتیاجشان نمی بینند.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی برخی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالا تصور می کنند که مردم با خرید بیش از نیازشان،می بایست هزینه های بدون فکر تولید و عرضه کردن محصولات کارخانجات و مغازه های آنها را بپردازند تا بازاراز رکود خارج شود.

وی در ادامه گفتگو با تجارت نیوز خبر داد: در کشوری که نیازسالیانه به  انواع لوازم خانگی آن از جمله اجاق گاز،یخچال ،ماشین لباسشویی مشخص است،چرا باید بیش از صد کارخانه اجاق گاز داشته باشد؟

طحانپور با تاکید بر اینکه شرایط فعلی دیگر مانند گذشته نیست که مردم با نگرانی از گران شدن لحظه به لحظه کالا،اقدام به خرید بیش از نیاز و انبار کردن کالا کنند،تصریح کرد:متاسفانه اقتصاد ما ،اقتصاد بدون برنامه ریزی است و همین مسئله موجب مشکلات عدیده  در کشور شده است.

وی افزود:شرایط فعلی دیگر اقتصاد بدون برنامه ریزی را برنمی تابد ،و اگر هم چنین اقتصادی بخواهد دوباره به جریان بیفتد ،دیگر مردم هزینه های آن را  به تنهایی نخواهند پرداخت.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟