اخبار لوازم خانگی

نحوه دریافت کارت اعتباری خرید کالا

ال کا ایران : توزیع کارت اعتباری خرید کالا آغاز شده و رقم اقساط آن برای شش میلیون تومان، حدود ۲۸۰ هزار تومان است اما به گفته سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی هنوز استقبال مطلوبی از آن نشده است که در صورت عدم استقبال کافی، سازمان‌های دیگری مشمول این ط

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی، با بیان اینکه هنوز از کارت اعتباری خرید کالا استقبال نشده است، اظهار کرد: در حال حاضر خیلی از افرادی که ثبت‌نام کرده بودند کارت گرفته‌اند و مراجعه به فروشگاه‌ها نیز داشته‌ایم، اما به نظر می‌رسد از ابتدای اردیبهشت ماه استقبال از فروشگاه‌ها برای خرید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری سهمیه ۳۵۰ هزار کارت اعتباری دارد، ادامه داد: در روزهای اخیر که با مسئولان این حوزه صحبت می‌کردیم تنها ۵۰ هزار نفر برای دریافت کارت اقدام کرده‌اند.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی از سوی رسانه‌هایی مانند صدا و سیما می‌تواند در افزایش استقبال موثر باشد، گفت: با توجه به اینکه در روند اجرای این طرح در سال گذشته مسائلی پیش آمد، دولت هنوز خود وارد اطلاع‌رسانی این قضیه نشده است.

غزنوی افزود: در عین حال بانک‌ها به ویژه بانک صادرات اطلاع‌رسانی خوبی در این زمینه انجام داده‌اند.

به گفته وی، یکی از اعتراضات تولیدکنندگان لوازم خانگی در سال گذشته به کم‌ بودن تعداد اقساط بود که در حال حاضر با افزایش اقساط، شرایط مهیا شده و به نفع مردم است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه اقساط ماهانه کارت اعتباری شش میلیون تومانی حدود ۲۸۰ هزار تومان می‌شود، اظهارکرد: یکی دیگر از اشکالات برنامه این بود که بانک مرکزی اجرای این طرح را به معاونت فناوری اطلاعات خود داده بود که این موضوع اصلاح شده و دوباره به اداره کل اعتبارات بانک مرکزی داده شد.

غزنوی با اشاره به تلاش‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در تجزیه و تحلیل طرح و اقناع دستگا‌ه‌های دیگر، اضافه کرد: تصمیم دولت در این باره بسیار مهم بود و کمک زیادی به اصلاح روند طرح کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها ضعف این طرح، ترغیب و تهییج مردم است، گفت: باید فکری برای این موضوع شود، چراکه به این شکل احتمال مشکل در طرح وجود دارد و باید از طریق اطلاع رسانی مردم را ترغیب به این کار کرد.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه بودجه ۴۲۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای این طرح، ثابت است، ادامه داد: در صورتی که این بودجه در سه سازمان مشخص شده صندوق بازنشستگی کشوری، آموزش و پرورش و تامین اجتماعی مصرف نشود و استقبال به میزان کافی نباشد، از طریق تشکیل کارگروهی سازمان‌های دیگری مشمول استفاده از این طرح می‌شوند.

ثبت‌نام برای دریافت کارت اعتباری خرید کالا آغاز شده و کارکنان آموزش و پرورش، بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی که مجموع حقوق و مزایای آن‌ها کمتر از ۱٫۵ میلیون تومان است، می توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

بازنشستگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان کشوری، می‌توانند از طریق سامانه www.samanehrefah.ir درخواست خود را برای دریافت کارت اعلام کنند. انتظار می‌رود حداکثر پس از مدت ۱۵ روز از زمان ثبت نام، کارت برای هر فرد صادر شود.

فرهنگیان واجد شرایط نیز می‌توانند با مراجعه به ادارات محل خدمت خود در سراسر کشور تقاضای خود را ارائه کنند.

تعداد اقساط ۲۴ قسط و سقف کارت‌های ارائه شده تا چهار برابر حقوق دریافتی و حداکثر تا شش میلیون تومان خواهد بود.

پیش از این نیز اعلام شده بود که اعتبار کارت‌ها سه ماهه است و در صورت عدم استفاده در طول سه ماه از زمان صدور، منقضی می‌شوند./ایسنا/

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟