اخبار لوازم خانگی

افزایش تقاضای شرکت‌های خارجی برای تولید لوازم خانگی در ایران

ال کا ایران : عضو انجمن لوازم خانگی از افزایش تقاضای شرکت‌های خارجی به تولید لوازم خانگی در ایران خبرداد.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، حسین اسحاقی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رکود اقتصادی بیشترین آسیب را به شرکت‌های کوچک تولیدکننده لوازم خانگی وارد کرده و در این شرایط فروش شرکت‌های بزرگ آسیب زیادی ندیده است، زیرا نیاز مردم برای خرید جهیزیه باعث حفظ بخشی از فروش شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی شده است.

وی ادامه داد: تاثیر رکود بر میزان فروش شرکت‌های بزرگ حدود 15 تا 20 درصد بوده است.

وی همچنین با اشاره به وعده وزیر صنعت برای ارائه کارت اعتباری خرید کالا گفت: مطرح کردن این مسئله یک نوع انتظار در بین مردم ایجاد کرد و عده‌ای برای خرید دست نگه داشتند که این مسئله بازار را به حاشیه برد.

اسحاقی تصریح کرد: البته این اتفاق در یک زمان محدود صورت گرفت و از ابتدا مشخص بود که این طرح به شکست منجر می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های خارجی بیشتر به دنبال ارائه سفارش به شرکت‌های داخلی برای تولید محصولاتشان هستند، گفت: برای اینکه تولید اقتصادی داشته باشیم بهتر است، تیراژ تولید محصولات در حد بالایی باشد و از ایجاد تنوع زیاد در تولید جلوگیری شود به همین دلیل به تقاضای چند شرکت خارجی پاسخ منفی داده‌ایم و سعی داریم تیراژ تولید محصولات را در حد بالا و توجیه‌پذیر نگه داریم.

وی همچنین در مورد میزان داخلی‌سازی لوازم خانگی در کشور اظهارداشت: در تولید لباسشویی دوقلو بیش از 90 درصد داخلی‌سازی صورت گرفته و در مورد لباسشویی اتوماتیک نیز به خودکفایی 80 درصدی رسیده‌ایم.

عضو انجمن لوازم خانگی با بیان اینکه طی 30 سال اخیر اقدام مؤثری در زمینه برندسازی صورت نگرفته است، گفت: محدودیت تبلیغات در شبکه‌های خارجی باعث شده تا برندهای ایرانی شناخته شده نباشند.

وی همچنین با اشاره به صادرات لوازم خانگی تولید ایران به عراق، افغانستان و کشورهای جنوب خلیج فارس گفت: حضور داعش در عراق باعث شده تا عرضه لوازم خانگی به این کشور به صورت فروش نقدی صورت گیرد و فروش اعتباری نداشته باشیم.

اسحاقی همچنین با اشاره به تمایل برخی مردم برای خرید لوازم خانگی از بازار بانه گفت: بخشی از لوازم خانگی که در بانه به اسم کالای خارجی اصلی عرضه می‌شود در واقع تولید ایران است که در بازار مرزی بانه با تغییر برند به عنوان کالای اصل خارجی با قیمت گران‌تر عرضه می‌شود.

وی از آغاز تولید ماشین لباسشویی با موتور اینورتر بی‌صدا در شرکت پاکشوما خبرداد و گفت: در این محصول مصرف انرژی در حد پایینی است و استفاده از آن برای خریداران صرفه اقتصادی دارد.

به گزارش فارس عضو انجمن لوازم خانگی در پایان افزود: قیمت این محصول داخلی تقریباً یک سوم ارزان‌تر از نوع مشابه خارجی است و نسل جدیدی از ماشین لباسشویی محسوب می‌شود.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟