اخبار لوازم خانگی

طرح وام اعتباری خرید کالا به بن بست رسید/سردرگمی مردم در خرید با کارت اعتباری

ال کا ایران : عدم اطلاع رسانی مناسب موجب شده تا طرح اعطای وام خرید کالا در گام نخست اجرا به بن بست بخورد وآن طور که باید باری را از دوش تولید کنندگان برندارد.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، سال گذشته بود که دولت برای حمایت از تولید داخلی از طرح خرید کالای ایرانی رونمایی کرد و در این طرح 56 گروه کالایی در 50 برند معرفی شدکه در اولین مرحله از این طرح تصمیم بر این شد که کارمندان دولت در اولویت قرار بگیرند.


اما اجرای این طرح در پبچ و خم تصمیمات به سال جدید موکول شد و از اواخر فروردین ماه با همکاری سه بانک ملی و رفاه و صادرات به مرحله اجرا رسید.

بر اساس این گزارش در مرحله اجرا وام 10 میلیون تومانی خرید کالا به 6 میلیون تومان کاهش یافت و مدت بازپرداخت آن به 24 ماه افزایش یافت ضمن اینکه اعتباری نزدیک به 4 هزارو 200 میلیارد تومان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد.

به گفته مدیر کل دفترصنایع فلزی وزارت صنعت سود تسهیلات خرید کالا 12 درصد در نظر گرفته شده است و مشمولان دریافت طرح کارت اعتباری باید حداکثر حقوق 1.5 میلیون تومانی دریافت کنند.

اگر چه نزدیک به دوهفته است که اجرای این طرح کلید خورده اما به گفته رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در مرحله اجرای این طرح مردم دچار سردرگمی شده اند.

طحانپور در گفتگو با میزان گفت:نزدیک به دوهفته است که این طرح آغاز شده اما به حساب بیش از 98 درصد تولیدکنندگان مبلغی واریز نشده و این موضوع نشان میدهد که استقبال از این طرح مناسب نیست.

وی تصریح کرد:یک بازه زمانی مورد نیاز است تا در مرحله اجرا اشکالات این طرح نمایان شود و می توان از دلایل کاهش استقبال مردم سردرگمی را عنوان کرد.

وی با اشاره به این موضوع که دولت این مبلغ را برای حمایت از کالای تولید داخلی در نظر گرفته گفت:توصیه ما به مردم این است که کالا را با دقت و حوصله تهیه کنند چرا که در این طرح امکان تعویض کالا وجود ندارد.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی به این نکته نیز اشاره کرد که برخی از دریافت کنندگان کارت اعتباری به دنبال این موضوع هستند که پول آن را دریافت کنند در حالیکه این امکان وجود ندارد.

طحانپور در ادامه صحبت های خود با اشاره به این نکته که آمار دقیقی از دریافت کنندگان کارت اعتباری در دست نیست گفت:باید بانک ها ی صادر کننده کارت این آمار را ارائه دهند.

بر اساس این گزارش نه تنها استقبال از این طرح در بخش لوازم خانگی چشمگیر نبوده بلکه به گفته رییس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی استقبال از این طرح در بخش فرش نیز مناسب نبوده  است.

محمد هادی کمالیان رییس اتحادیه فروشندگان فرش ماشینی در گفتگو با میزان با اشاره به اجرای طرح وام خرید کالا گفت:متاسفانه استقبال از این طرح در بخش فرش ماشینی مناسب نبوده است و نتوانسته تغییری در بازار ایجاد کند.

به گزارش میزان این طور که به نظر می رسد عدم اطلاع رسانی مناسب موجب شده تا طرح اعطای وام خرید کالا در گام نخست اجرا به بن بست بخورد وآن طور که باید باری را از دوش تولید کنندگان برندارد حال باید دید که دولت برای حل مشکلات تولید کنندگان تصمیم جدیدی را اتخاذ می کند یا خیر.


جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟