اخبار لوازم خانگی

قانون رفع موانع تولیدنیازمند آیین نامه های اجرایی/ 65 درصد بازار لوازم خانگی در اختیار شرکت های خارجی

ال کا ایران : رئیس انجمن لوازم خانگی کشور گفت:‌ بیش از 500 واحد صنعتی فعال در زمینه لوازم خانگی بزرگ و الکترونیک با ظرفیت ناقص مشغول فعالیت هستند.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمدرضا دیانی رئیس انجمن لوازم خانگی کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری در خصوص ظرفیت تولید واحدهای صنعتی فعال در کشور بیان کرد: این واحدها با 20 تا 60 درصد ظرفیتشان در حال تولید هستند.
 
وی گفت:‌ به خاطر شرایط موجود  100 واحد تولید لوازم خانگی در کشور هم تعطیل است.
 
دیانی با اشاره به تصویب قانون رفع موانع تولید افزود: این قانون بسیار خوبی است اما در بدنه دولت دچار مشکل می شود و نیازمند دستورالعمل و آیین نامه های اجرایی مناسب است.
 
رئیس انجمن لوازم خانگی کشور گفت: درسال 92 در مقایسه با سال 71 واردات لوازم خانگی به کشور کاهش و واردات قطعات لوازم خانگی به شدت افزایش یافته است.
 
وی افزود:‌ 65 درصد مجموع بازار لوازم خانگی کشور در اختیار شرکت های خارجی و 55 درصد آن در انحصار دو شرکت کره ای است.
 
دیانی گفت: بنابر آمار 13درصد از 20 میلیارد دلار قاچاق کالا به کشور را قاچاق لوازم خانگی به خود اختصاص می دهد.
 
رئیس انجمن لوازم خانگی کشور با اشاره به اینکه دانش، تنوع،‌کیفیت و سرمایه گذاری لازم در بازار لوازم خانگی ایجاد شده است افزود: اگر قوانین و دستورالعمل های مناسب به طور کامل اجرا شود تولید کنندگان لوازم خانگی کشور قابلیت رقابت با رقای خارجی را خواهند داشت.
 
وی تصریح کرد:‌ تولید کنندگان لوازم خانگی 7 تا 23 درصد مواد اولیشان را گران تر از رقبای خارجی تهیه می کنند عملاً‌ وارد رقابتی نابرابر با آنها شده اند.
 
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس هم گفت: در حالی که 132 رشته صنعتی در دنیا تعریف شده است و در کشورهای توسعه یافته روی 10 تا 15 رشته آن متمرکز هستند ما در کشور استراتژی صنعتی و معدنی مشخصی نداریم .
 
رمضانعلی سبحانی فر افزود: وزارت صنایع و معادن در حال تدوین استراتژی مشخص در صنایع الکترونیک خودرو و لوزام خانگی است که امیدواریم با تدوین آن راهبرد اساسی کشور در صنعت مشخص شود.
 
دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت:‌ برقراری تعرفه ها درچارچوب حمایت از تولید کنندگان کشور نیست بلکه راهی برای جبران ناکارامدی اقتصاد و فضای نامناسب کسب و کار در کشور است.
 
سید محمدرضا مرتضوی افزود: نبود استراتژی مشخص روزمرگی و ایجاد تغییرات سریع از جمله مشکلات اقتصاد ایران است که از فساد اداری و ناکارامدی دولت ها سرچشمه می گیرد.
 
وی تصریح کرد:‌ تولید کنندگان ایرانی محصولاتشان را 50 درصد گرانتر از رقبای خارجی تولید می کنند درصورتی که اگر در شرایط برابر با آنها باشند قابلیت رقابت با تولید کنندگان خارجی را هم دارند.

نماینده ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت:‌ نا امن کردن بازار از جمله تدابیر این ستاد برای مبارزه با کالای قاچاق است.
 
علی اکبر  پور احمدنژاد با بیان اینکه 7 ونیم درصد مجموع قاچاق به کشور را لوازم خانگی به خود اختصاص می دهد افزود:‌انحراف در ترانزیت کالا باعث حجم زیاد قاچاق لوازم خانگی می شود ./باشگاه خبرنگاران/

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

نظر شما چیست؟