لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

اهتمام دولت نسبت به ضابطه مند کردن ورود برندها به کشور

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محسن صالح نیا شنبه شب در بازدید از مرکز عرضه برندهای خارجی ‘کاسپین مد’ در مشهد افزود: همه همت دولت در سال جاری بر این مهم استوار است که کالاهای برنددار از محل رسمی با حقوق و عوارض تعیین شده وارد کشور شوند.

وی بیان کرد: با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از ابتدای امسال ورود ضابطه مند و جلوگیری از واردات قاچاق در حوزه پوشاک، تلفن همراه و لوازم خانگی را آغاز کردیم تا واردات برندها و کالاهای خارجی با پرداخت همه عوارض رسمی صورت گیرد و با قیمت کارشناسی شده عرضه شود.

وی اظهار کرد: در مورد واردات تلفن همراه نیز قاعده ای تحت عنوان ‘رجسترینگ’ تعریف شده که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت وارد مرحله اجرایی می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این بازدید با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساماندهی برندها در استان گفت: از سال گذشته تاکنون در نظارتی که بر توزیع و فروش برندها در مشهد انجام گرفت، 10 برند شناسایی و تثبیت و 18 برند جمع آوری شد.

راضیه علیرضایی با اشاره به اشکال توزیع و عرضه برندهای خارجی در کشور گفت: باید کالاهای با برند خارجی، اعتباری اسنادی یا ‘ال سی’ داشته باشند و در سامانه مدیریت ثبت سفارش واردات ثبت شوند که متاسفانه این کار انجام نمی گیرد.

وی بیان کرد: متاسفانه هر نمایندگی عرضه یک برند خارجی تنها به سامانه ارتباط با کشوری که صاحب برند است، وصل بوده و فاقد ال سی است که این مساله، نظارت بر توزیع و فروش آنها را دشوار می کند.

وی اظهار کرد: اگر همه کالاهای دارای برند خارجی ال سی داشته باشند و ثبت سامانه مادر شوند احصای کالاهای قاچاق و نظارت بر عرضه و توزیع آنها آسان خواهد شد.

جهت آگاهی و دریافت آخرین اخبار صنایع لوازم خانگی ایران و جهان و نیز جدیدترین قیمت ها و بازار لوازم خانگی از طریق تلگرام به کانال اختصاصی ال کا ایران (https://telegram.me/lkirancom ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

قاچاق،تولید لوازم خانگی را کاهش داد/کارت اعتباری خرید بازبینی شود

admin

آمار واقعی قاچاق کالا از مبادی رسمی 650 تا 700 میلیون دلار است

admin

سالانه ۱۵ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود

admin

ارسال دیدگاه