لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

انبارها مملو از کالای داخلی است

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،علی فاضلی گفت: متاسفانه برخی نهادهای غیرمرتبط در حوزه اقتصاد با برگزاری فروش های فصلی بدون مجوز سبب تحریک بازار می شوند که از نظر حرفه ای قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: متولی برگزاری نمایشگاه یا فروش های فوق العاده اتاق های اصناف و سازمان های صنعت معدن و تجارت هستند و هر گاه تشخیص دهند در مورد کالایی کمبود وجود دارد، اقدام به برگزاری نمایشگاه های فصلی خواهند کرد.

وی ادامه داد: اکنون انبارها مملو از کالاهای داخلی است و با توجه به تعدد بنگاه های صنفی ضرورتی برای برگزاری نمایشگاه وجود ندارد.

فاضلی گفت: هم در اتاق های اصناف و هم وزارت صنعت معدن و تجارت و هم به تشخیص استانداران به تفاهم رسیدیم که فعلا نیازی به برگزاری نمایشگاه نیست  لذا نباید بنگاه های صنفی که به امیدی شفل ایجاد کرده اند و در همه جا همراه دولت بوده اند را نا امید کنیم.

وی در عین حال افزود: آنچه اکنون تحت  عنوان نمایشگاه اما فروش فصلی است، ترویج دلالی و عرضه کالاهای بی کیفیت و بعضا قاچاق است و توسط کسانی اداره می شود که اهلیت ندارند.

وی ادامه داد : هیچ کدام از نمایشگاه ها  یا فروش های فصلی مجوز ندارند و به دلیل نبودن نماینده اتاق اصناف، سازمان صنعت، سازمان حمایت و تعزیرات کالای غیر استاندارد و بی کیفیت می فروشند که به نوعی توهین و اجحاف به مردم و بنگاه های صنفی است.

رییس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: بازار تابع رهبری و حامی دولت و قانون است لذا نباید بازارتحریک شود و ما هر گاه احساس کنیم در جهت رفاه حال مردم نمایشگاه های فصلی برگزار خواهیم کرد.

فاضلی هشدار داد: در برخی موارد مشاهده شده که در نمایشگاه های بدون مجوز مواد غذایی و یا لوازم آرایشی و بهداشتی غیر استاندارد و همچنین پوشاک دست دوم شسته شده عرضه می شود و  نظارتی هم از سوی هیچ دستگاه نظارتی وجود ندارد.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

سود استفاده از کالای داخلی به خود مردم می رسد

admin

هجوم گسترده کالاها و برندهای خارجی در دولت یازدهم/ مظلومیت تولید داخل از برنج تا لوازم خانگی

admin

فعالیت بیش از ۳ میلیون واحد صنفی در کشور

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه