لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی خارجی

تلاش فیس بوک برای دسترسی به اطلاعات واتس‌اپ

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، کمیسر امور حفاظت داده و آزادی اطلاعات هامبورگ اعلام کرد فیس بوک قانون حفظ داده را نقض کرده و موافقت ۳۵ میلیون کاربر واتس اپ در آلمان را برای ذخیره و نگهداری اطلاعات آنها به شکل صحیح بدست نیاورده است.

یوهانس کاسپار در بیانیه ای اظهار کرد: پس از خرید دو سال پیش واتس اپ از سوی فیس بوک، هر دو طرف اطمینان دادند که اشتراک داده میان آنها انجام نخواهد شد.

فیس بوک که بزرگترین شبکه اجتماعی جهان است، با هدف جذب مخاطبان جوان، واتس اپ را به ارزش ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد.

کاسپار گفت: این حقیقت که اشتراک داده اکنون اتفاق می افتد، گمراه کننده کاربران و عموم است و نقض قانون حفاظت از داده آلمان محسوب می شود.

مقر آلمانی فیس بوک در هامبورگ است و بنابراین تحت حوزه قضایی کمیسر امور حفاظت داده هامبورگ قرار می گیرد.

دیده بان داده آلمان می گوید فیس بوک و واتس اپ شرکتهای مستقلی هستند که باید بر مبنای شرایط و سیاستهای حفظ حریم خصوصی خود، داده‌های کاربران را نگهداری کنند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتورهای آمریکایی و اروپایی گفته اند تغییراتی که واتس اپ در ماه اوت در تنظیمات حریم خصوصی صورت داده است را مورد بررسی قرار خواهند داد.

دیده بان حریم خصوصی ایتالیا هم تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده و از واتس اپ درخواست کرده است توضیح دهد قصد دارد چه اطلاعاتی را با فیس بوک به اشتراک بگذارد و برای توضیح به کاربران درباره نحوه استفاده از داده آنها، چه اقدامی کرده است.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

آغاز به کار هجدهمین نمایشگاه لوازم خانگی، صوتی و تصویری در شیراز

admin

ساخت تراشه اختصاصی فیس بوک در آینده نزدیک

admin

لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا به مجلس رسید

admin

ارسال دیدگاه