اخبار لوازم خانگی

بازی موبایلی شبکه الجزیره در حمایت از تروریست‌های سوریه

شبکه الجزیره انگلیسی یک بازی موبایلی با موضوع نبرد سایبری در جنگ سوریه عرضه کرده تا به طور غیرمستقیم از تروریست‌های این کشور حمایت کند.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، این بازی موبایلی که #Hacked: Syria’s Electronic Armies نام دارد، روزنامه نگاران و گزارشگران الجزیره را در قالب یک بازی به قلب درگیریهای سایبری گروه های متخاصم با یکدیگر می برد.

در بازی یاد شده کاربر پنج روز فرصت دارد تا هویت هکرهای سوریه ای را در جریان یک نبرد آنلاین با آنها شناسایی کند؛ نبردی که می تواند به اندازه نبرد واقعی و زمینی مرگبار باشد.

طراحی این بازی مبتنی مردم وقدرت است که توسط یکی از خبرنگاران الجزیره به نام Juliana Ruhfus تهیه شده است. به نظر می رسد طراحی و عرضه این بازی موبایلی روشی جدید و خلاقانه است که الجزیره برای علاقمند کردن نسل جدید به مشاهده برنامه های تولیدی خود ابداع کرده است.

در بازی موبایلی #Hacked: Syria’s Electronic Armies ، کاربر باید حداکثر امکانات ممکن را در زمانی محدود جمع آوری کند. این کار از طریق تماس با فعالان، هکرها و کدنویس ها صورت می گیرد. این ها افرادی بوده اند که Juliana Ruhfus در زمان تهیه مستند خود با آنها در تماس بوده است. تصمیمات کاربران هم در پیشبرد بازی موثر است. تصمیماتی در مورد پرداخت پول به هکرها برای دریافت اطلاعات حساس، زمان مناسب برای مخفی شدن در فضای آنلاین یا مخفی نگهداشتن یا نداشتن هویت مصاحبه شوندگان.

همچنین کاربر باید تلاش کند تا در جریان این بازی هک نشود و لذا از کلیک بر روی لینک های مشکوک، رشوه گرفتن و غیره خودداری کند. کاربر این بازی همچنین با دشواری ها و سختی های کار خبرنگاری و روزنامه نگاری و چالش ها و هیجان های ان آشنا می شود.

در واقع در جریان این بازی کاربر باید به جای یک خبرنگار تصمیماتی بگیرد که نتیجه آن ساخت یک مستند جذاب تلویزیونی خواهد بود. سازندگان این بازی می گویند هک های اتفاق افتاده در این بازی مبتنی بر هک های واقعی است که در جهان خارج رخ داده است. این بازی موبایلی بر روی رایانه ها هم قابل اجراست. این بازی توسط شرکت Conducttr‌طراحی شده است.

اگر چه سازنده این مستند مدعی است در قبال رویدادهای سوریه رویکردی بی طرفانه دارد و قصد داشته آن را از زوایای مختلف ببیند. اما لحن مستندی که وی ساخته به صراحت در محکومیت دولت قانونی سوریه و حمایت از تروریست هایی است که محافل غربی آنها را میانه رو لقب می دهند، اما در عمل از نظر خشونت ورزی و وحشی گری تفاوتی با داعش ندارند. از همین رو بازی یاد شده نیز جهت گیری مشابهی دارد و برای محکوم کردن دولت قانونی بشار اسد تلاش می کندکه پس از سوءاستفاده تروریست ها از اینترنت برای هک کردن سایت ها و سرقت اطلاعات دولتی به مقابله مثل و تلاش برای شناسایی آنها در فضای مجازی روی آورده است.

نظر شما چیست؟