لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

۵۸ میلیون دلار کالای ایرانی به آمریکا صادر شد

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در 8 ماهه نخست سال جاری میلادی افت 2 درصدی داشته است.

مبادلات تجاری دو کشور در 8 ماهه نخست سال میلادی گذشته بالغ بر 170.8  میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال به 167 میلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه های ژانویه تا اوت امسال 108.5 میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 36 درصدی داشته است. آمریکا در ماه های ژانویه تا اوت 2015 بالغ بر 170.8 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

واردات آمریکا از ایران در 8 ماهه نخست امسال نیز 58.5 میلیون دلار گزارش شده است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران صفر بوده است.

دولت آمریکا بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک که از نیمه ژانویه 2016 به اجرا گذاشته شده واردات برخی کالاها از جمله فرش، زعفران، پسته و خاویار از ایران را آزاد کرده است. طی سالهای گذشته و در پی تحریم‌های این کشور صادرات ایران به آمریکا به مرز صفر رسیده بود.

بر اساس این گزارش در هشتمین ماه سال جاری میلادی 10.8 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت 18 درصدی داشته است. آمریکا در اوت سال قبل 13.2 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.  میزان واردات آمریکا از ایران در این ماه نیز 16.8 میلیون دلار گزارش شده است. در اوت سال قبل واردات آمریکا از ایران صفر بوده است.

منبع: تسنیم

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

توزیع کارت های خرید کالای ایرانی اقدام شایسته دولت یازدهم است

admin

کاهش 20 درصدی صادرات لوازم خانگی از چهارمحال و بختیاری

admin

صادرات بیش از 11 هزار تن کالا از گمرک چهارمحال و بختیاری به خارج از کشور

admin

ارسال دیدگاه