اخبار لوازم خانگی

سامسونگ بیش از صد هزارمتر مربع زمین را در شمال ایران درختکاری می‌کند

درختکاری از جمله فعالیت های فرهنگی پسندیده سامسونگ است که به تازگی شکل پر رنگ تری به خود گرفته و قرار است در چارچوب طرحی به نام «یادگاری تو به زمین» در مناطق شمالی کشور عزیزمان دنبال گردد. در ادامه این مطلب توجه شما را به بیانیه خبری این شرکت در همین رابطه جلب می کنیم.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، واحد موبایل شرکت سامسونگ با همکاری سازمان جنگل‌ ها، مراتع و آبخیزداری ایران بیش از صد هزار اصله نهال در ارتفاعات منطقه جواهرده خواهد کاشت تا مشتریانی که در طول یک ماه آتی به جمع دارندگان موبایل های پرچمدار سامسونگ می پیوندند،  بتوانند این نهال‌ ها را به نام خود ثبت، پیگیری، یا حتی به دیگران هدیه کنند.

پیش بینی می‌ شود کمپین «یادگاری تو به زمین» با همراهی خانواده سامسونگ بخشی از جنگلهای تاریخی حوالی جواهرده، از توابع رامسر، را احیا کرده و در کنار توسعه و ترمیم بافت گیاهی شمال کشور قدم بزرگی در تعامل و فرهنگ‌ سازی میان مشتریان سامسونگ و دفتر این شرکت کره‌ ای در ایران برای حفظ میراث طبیعی کشورمان باشد.

بوم سوک هانگ، مدیرعامل دفتر سامسونگ در ایران در این باره می‌گوید:

«سامسونگ الکترونیکس همواره در طول حضور طولانی و پربارش در ایران اثبات کرده است که نه تنها خود را در زمینه توسعه فناورانه ایران که به توسعه فرهنگی و اجتماعی یکی از برترین و تاریخی ترین کشورهای منطقه متعهد می‌ داند. در طول یک دهه گذشته عمده فعالیت‌ های اجتماعی دفتر ما بیشتر انسان محور بوده‌اند و زمینه‌هایی از کمک به آموزش کودکان محروم گرفته تا توسعه زیرساخت آموزشی برای جوانان ایرانی را در بر می‌ گرفته‌اند، ولی در این قدم مهم اقدامات ما نه تنها انسان محور هستند که به زمینه‌‌های طبیعی هم گسترش خواهد یافت. مانند همیشه ما در این احیا و توسعه بافت طبیعی و تاریخی جنگل‌های شمال ایران تنها نیستیم و مشتریان وفادار و خانواده بزرگ سامسونگ مشوق و نیروی پیشران این جنبش طبیعت‌ گرایانه هستند. امیدوارم همه یادگاری بهتری برای زمینمان باقی بگذاریم».

جنگل‌هایی که طی این  یک ماه با همکاری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری احیا می‌ شوند، یکی از قدیمی‌ ترین بافت‌ های گیاهی جهان هستند که پیشینه آنها به دوران سوم زمین شناسی، باز می‌گردد و نه تنها میراثی ملی که گنجینه‌ای جهانی به شمار می آیند.

علی جعفریه، مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ در ایران، در توضیح این کمپین طبیعت‌ گرایانه گفت:

هدف اصلی از طراحی و اجرای این کمپین جلب توجه مخاطبان سامسونگ موبایل به مسئولیت جمعی ما نسبت به ثروت‌ های ملی‌ مان بود. از این رو در بازه زمانی ۱۰ مهرماه تا ۱۰ آبان ماه واحد موبایل سامسونگ به ازای هر یک از موبایل های  پرچمدار که در ایران روشن شود، یک نهال در ارتفاعات جواهرده می‌ کارد. در اجرای این پروژه سعی بر آن بود که با دقت بر تمامی جزئیات اعم از انتخاب محل و گونه گیاهی به ترتیبی عمل شود که پروژه دارای پایداری کامل زیست محیطی باشد. به همین دلیل طراحی یکایک جزئیات این پروژه با همکاری و نظارت مدیران و کارشناسان محترم سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در تهران و در محل سایت پروژه انجام پذیرفت.

او در توضیح این کمپین افزود در طول اجرای این کمپین تمامی سامسونگی‌ هایی که به جمع مصرف‌ کنندگان پرچمدار ما می‌ پیوندند به صورت معنوی حامی یکی از این درختان جوان هستند. کاربران می‌ توانند با ثبت شماره سریال تلفن همراه خود موسوم به IMEI در سایت رسمی کمپین  یادگاری تو به زمین به آدرس www.greengalaxy.ir متن یادگاری خود را مشخص کرده و آن را به نام خود یا عزیزانشان ثبت نمایند.

در ضمن شما می‌ توانید حتی بدون داشتن موبایل پرچمدار سامسونگ نیز به صورت « سفیر افتخاری» باشید. کافیست با مراجعه به سایت ما ویدیوی معرفی کمپین را با دوستان خود به اشتراک بگذارید و یکی از درختان کاشته شده را به نام خود یا عزیزانتان ثبت کنید. هدف نهایی از این اقدام نه تنها بازسازی بخشی از میراث طبیعی کشور ما که کمک به فرهنگ‌ سازی در این زمینه از طریق تعامل بی واسطه با کاربرانمان است.

دکتر ناصر مقدسی، قائم مقام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به نقش کلیدی واحد موبایل شرکت سامسونگ در این حرکت طبیعت‌ دوستانه گفت: «سیّاره زمین تنها کره مسکون ابنا بشر است. این اقدام به تقویت روح همبستگی‌ کشورها در حفاظت از جنگلها به عنوان اکوسیستم‌ های بی نظیری که موهبت الهی هستند یاری می‌ رساند. هر درختی که با همکاری کاربران سامسونگ در منطقه جواهرده کاشته می‌ شود منافع آن ابتدا در سطح محلی و ملی و پس از آن در سطح جهانی‌ معنا پیدا می‌ کند. امید است که این گام نقش مثبت و اثربخشی در فرهنگ‌ سازی و توجه بیشتر افراد به ویژه جوانان در حفاظت از طبیعت به همراه داشته باشد.»

 

 

 

منبع: دیجیاتو

 
 
 

 

نظر شما چیست؟