اخبار لوازم خانگی

آغاز طرح برخورد با کالای قاچاق توسط بازرسی اصناف از فردا

مدیریت هماهنگی بازرسی اصناف گفت: از فردا طرح جامع و هدفمند برخورد با کالای قاچاق توسط بازرسی اصناف آغاز می‌شود و کالاهای فاقد فاکتور بر اساس ابلاغ به عمل آمده کالای قاچاق به حساب آمده و با آن برخورد می‌شود.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، حسین دورودیان در گفت‌وگو با  خبرگزاری تسنیم در خصوص واگذاری مسئولیت برخورد با کالای قاچاق به اصناف و برنامه‌های این بخش برای برخورد با این پدیده اظهار کرد: نظارتهای مستمر ما در حال انجام است اما از بازرسان اصناف خواسته شده بود که فعلا اقدام به بررسی و تشخیص کالای قاچاق بپردازند و گزارشات خود را به سایر نهادها ارائه دهند تا زمانی که ما بتوانیم به عنوان کاشف کالای قاچاق وارد عمل شویم.

وی افزود: در گذشته نیز اصناف خود با کالای قاچاق برخورد می‌کردند اما در فصلی به ما اعلام شد که شما کاشف کالای قاچاق نیستید و ما نیز مسئولیت خود را رها کردیم.

مدیریت هماهنگی بازرسی اصناف ادامه داد: بعد از دهه محرم بر اساس تعاملی که با سایر نهادها صورت می‌گیرد بازرسی اصناف می‌تواند حتی به عنوان کاشف وارد عمل شود.

دورودیان تصریح کرد: در دهه محرم به احترام امام حسین (ع) برای برخورد با کالای قاچاق وارد عملا نشدیم و آرامش بازار را حفظ کردیم اما بعد از دهه محرم و از فردا مبارزه با این پدیده به طور جامع انجام می‌شود.

وی گفت: عمده کالای قاچاق بیشتر در سطح انبارها کشف می‌شود و ما معتقدیم که این کالا کمتر برای عرضه در سطح مغازه‌ها انجام می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در برخورد با کالای قاچاق به صورت هدفمند حرکت می‌کنیم، گفت: فعالیت ما به صورت مشترک با نمایندگان اتحادیه‌های صنفی و در صورت نیاز با کمک ضابط قضایی انجام می‌شود.

دورودیان تاکید کرد: واحد صنفی در صورتی که برای کالای عرضه شده خود فاکتور نداشته باشد به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌شود.

اولویت برخورد با کالای قاچاق اعلام شد

مدیریت هماهنگی بازرسی اصناف گفت: اولویت ما برای برخورد با کالای قاچاق از فردا آغاز می‌شود به ترتیب شامل لوازم خانگی، موبایل، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم پزشکی است. 

وی در پایان گفت: با پایان یافتن مراسم عزای حسینی (ع)‌ از فردا برخورد با کالای قاچاق در سطح عرضه در بخش لوازم خانگی شروع می‌شود که به اتحادیه مربوطه ابلاغ شده است که کالای بدون فاکتور واحدهای خود را از سطح عرضه جمع‌آوری کنند وگرنه با آنان مانند کالای قاچاق برخورد می‌شود.

نظر شما چیست؟