اخبار لوازم خانگی

طرح کشف دست اندرکاران قاچاق کالا را هر چه سریعتر کلید بزنیم

ال کا ایران : رئیس اتاق اصناف بجنورد ( خراسان شمالی ) گفت: به جای جمع آوری کالای قاچاق از سطح مغازه ها، به سراغ کشف دست اندرکاران قاچاق کالا برویم.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمود اسدی واگذاری طرح برخورد با قاچاق کالا از سوی دولت به اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی را اقدامی بسیار سنجیده و کارشناسی شده عنوان کرد و گفت: باید این واقعیت را پذیرا باشیم که قاچاق کالا در کشور از سوی فعالان اقتصادی و اصناف صورت نمی پذیرد و قاچاق کالا دست اندرکاران مخصوص به خود را دارد که باید آنها را کشف و با این گروه برخورد کرد.

وی با تاکید بر اینکه اصناف هیچ گونه دخل و تصرفی در موضوع قاچاق کالا ندارند، گفت: برخورد و مبارزه اصولی با کالای قاچاق را باید از مبدا شروع کرد نه از مقصد.

رئیس اتاق اصناف بجنورد تصریح کرد: هم و غم اهالی بازار این است که از تولید داخلی حمایت کنند اما متاسفانه عده ای با واردات عمده ی کالای قاچاق به کشور و تزریق آن به بازار از سوی دلالان و واسطه ها، تولید داخلی را هدف حمله خود قرار داده اند و تنها به فکر منافع خود هستند.

وی همچنین خواستار وصول و پرداخت یک سوم بودجه جرایم بازرسی از سوی دولت به اصناف شد و گفت: اصناف وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهند و ضرورت دارد که دولت نیز در پرداخت بودجه بازرسی به اتاق اصناف احساس مسئولیت به خرج دهد و واریز این بودجه از محل خزانه به حساب اتاق اصناف را در اولویت بگذارد.

نظر شما چیست؟