لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

قاچاق کالا، سم مهلک تولید داخل

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» و به نقل از تسنیم،  موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی در خاورمیانه و جهان شمشیر دو لبه ای برای کشور است که می تواند به سود یا ضرر ایران باشد. می تواند به سود ایران باشد زیرا می تواند تولیدات داخلی خود را به بسیاری از کشورها صادر کند. همچنین ایران ترانزیت خوبی برای ارتباط سایر کشورها با هم است و از این طریق منافع بسیاری عاید کشور می شود.

در مقابل، این موقعیت استراتژیک می تواند به ضرر ایران باشد زیرا کشورها می توانند کالاهای خود را از طریق قاچاق به کشور وارد کنند و ضربه مهلکی را به تولید داخلی وارد کنند.

قاچاق کالا از معضلات اساسی کشور می باشد و اقتصاد داخلی را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است. دلیلی که بخواهیم برای این مسئله بیاوریم، بیانات مکرر رهبر معظم انقلاب در خصوص کالای قاچاق و مقابله با آن است.

ایشان از سال 1380 تا اکنون در بعضی از سخنرانی های خود به موضوع قاچاق کالا و جلوگیری از ورود آن به کشور تاکید داشته و دارند. به عنوان مثال ایشان در تیر ماه سال 1380 در دیدار با مسئولان وزارت خانه های صنایع و بازرگانی فرمودند: ” با پدیده قاچاق به معنای حقیقی کلمه مبارزه گردد. من اخیراً به مسئولان محترم این نکته را گفته‌ام، به رئیس جمهور محترم هم آن را مؤکّداً گفتم که پدیده قاچاق وقاچاق‌فروشی، ضربه به اقتصاد و هویّت ملی کشور و همه برنامه‌ریزیها است. این از لحاظ شرعی، یک عمل ممنوع و حرام قطعی است؛ چون موجب افساد است. جای مقابله با فساد قاچاق، فقط مرزها نیست. جنس قاچاق را باید دنبال کرد، تا آنجایی که در معرض فروش قرار داده می‌شود. جنس قاچاق، تولید داخلی را تضعیف، اشتغال ناسالم را ترویج و اشتغال سالم را محدود می‌کند.”

ایشان همچنین در مرداد سال جاری در دیدار اقشار مختلف مردم، نحوه مبارزه با قاچاق کالا را به مسئولین ذیربط گوشزد می کنند و به آتش زدن کالای قاچاق جلوی چشم همه و ضربه زدن به قاچاق‌چی اشاره می کنند. ایشان حتی واردات جنس خارجی از مبادی ورودی قانونی مثل گمرک را در صورت وجود جنس مشابه داخلی، مخل تولید داخلی می دانند چه برسد به اینکه کالا از طریق قاچاق وارد شود.

امروزه مشاهده می کنیم که سازمان های ذیربط مثل اماکن در صورت مشاهده کالای قاچاق و غیر اسلامی ، آن را توقیف می کنند. سوال اینجا است که چرا در مرزهای ورودی جلوی این کار گرفته نمی شود تا آن کالا وراد کشور بشود و پایه های تولید داخلی را سست کند و به سبب آن بیکاری جوانان این مرز و بوم و از بین رفتن سرمایه های داخلی را به همراه داشته باشد.

سالهای سال رهبری به موضوع مقابله با فساد اشاره کردند و در این خصوص فرمان هشت ماده ای به سران قوا درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی صادر کردند. آیا قاچاق کالا و تضعیف تولید داخلی از عوامل مفاسد اقتصادی نمی باشند؟

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

اجناس قاچاق در تلگرام

admin

قاچاق کالا مانع توسعه اقتصادی کشور شده است

admin

توقیف محموله لوازم خانگی قاچاق در محور لردگان

admin

ارسال دیدگاه