اخبار لوازم خانگی

درخواست عمان برای خرید کالاهای ایرانی

ال کا ایران : رئیس اتاق تعاون استان هرمزگان گفت: دولت عمان این درخواست را دارد که شهروندان برای خرید خود به امارات نروند و این بازار در اختیار اتاق تعاون استان هرمزگان قرار دهد تا نیازمندی‌های عمانی‌ها از کالاهای ایرانی تأمین شود.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، عباس سالاری در حاشیه دومین نشست روسای اتاق های تعاون منطقه ۵ کشور عنوان کرد: این نشست برای نخستین بار حول محور معاملات تجاری با کشور عمان برگزار شد و هم‌زمان در کشور عمان و ایران مسئولین اتاق تعاون انتخاب شدند که در همان روزهای اول به تشکیل جلسه پرداختیم و به‌صورت جدی با توجه به ظرفیت‌های استان، از حضور تعاونی‌های هرمزگان در زمینه گردشگری و مواد غذایی در کشور عمان بسیار استقبال شد.

وی ادامه داد: در این نشست‌ها درخواست دفتر نمایندگی اتاق تعاون در کشور عمان را کردیم که موردپذیرش طرف عمانی هم قرار گرفت و مجوزهای لازم پیگیری و موافقت اولیه صادرشده است.

سالاری افزود: نیاز بازار عمان برای کالاهای ایرانی مناسب است و محل‌هایی را برای احداث دفتر در کشور عمان  بازدید کرده‌ایم که نقاطی موردتوجه ما قرارگرفته است که به‌صورت یک بازار تعاون در آنجا فعالیت داشته و به دنبال اجرایی کردن آن رفتیم و پیشنهاد خود را به اتاق تعاون کشور ارائه کردیم.

وی تصریح کرد: در قالب یک هیئت تجاری با حمایت کشور عمان به‌زودی این امر محقق می‌شود که بیشتر هدف مان گردشگری است و با توجه به موقعیت‌های خوبی که در هرمزگان و عمان وجود دارد، عمانی‌ها از صنایع‌دستی و غذاهایی بومی محلی استقبال خوبی کردند.

این مقام مسئول بیان کرد: عمان پله‌ای برای ورود به دیگر بازارهای جهانی است که هزینه کمتری دارد و سیاست‌های دولت تدبیر و امید به سمتی است که درواقع عمان را یک شریک تجاری مناسب برای خود انتخاب کرده است که امید داریم با درایت بازرگانی خارجی و توسعه صادرات بتوانیم این امر محقق شود.

وی اضافه کرد: جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی یکی از دستوراتش برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های استان هرمزگان در استان مسندان عمان بود که یک بسته تشویقی برای تعاونی‌های خود در نظر گرفت ایم که سال گذشته ۸۰۰ هزار تومان یارانه حضور در نمایشگاه را صادر کردیم و امسال با توجه به اینکه این مراودات باید بالا برود این اعتبار را تا سقف ۲ میلیون تومان افزایش دادیم و اگر تعاونی‌ای وجود داشته باشد که در شهرک صنعتی فعالیت می‌کند، یارانه‌ای را تا سقف ۵ میلیون تومان به آن‌ها پرداخت می‌کند.

سالاری بابیان اینکه در سال گذشته استقبال خوبی از چنین نمایشگاهی در کشور عمان صورت گرفت که در همان روزهای اول نمایشگاه تمام کالاها به فروش رسید، افزود: در هفته‌های قبل نمایشگاهی مختص شرکت‌های عمانی با حضور وزیر تجارت کشور عمان در تهران صورت گرفت و قطعاً طرف عمانی نیز به دنبال حضور فعال در هرمزگان هستند.

وی ادامه داد: برخی از استان‌های عمان در حال حاضر از امارات خرید خود را انجام می‌دهند و طرف عمانی از ما این درخواست را دارد که شهروندان برای خرید خود به امارات نروند و این بازار در اختیار اتاق تعاون استان هرمزگان قرار می‌گیرد که نیازمندی‌های عمانی‌ها از کالاهای ایرانی تأمین شود.

به گزارش ایسنا، رئیس اتاق تعاون هرمزگان بابیان این مطلب که مسیر دریایی عمان به بندرعباس یک ظرفیتی را ایجاد کرد که گردشگری را روی دریا انجام دهیم تا از ظرفیت دریا و ساحل استفاده شود، گفت: شرکت‌ها و سازمان‌ها اگر تعاونی‌های را باور کنند، می‌توانند در همه گرایش‌ها نقش خود را به‌خوبی اجرا کنند و انتظار ما از دولت کمک مالی نیست بلکه کمک معنوی بیشتر به یاری تعاونی‌ها می‌آید

نظر شما چیست؟