اخبار لوازم خانگی

اقدام و عمل جدی علیه قاچاق

ال کا ایران : زارعی نژاد گفت: آمار کشفیات در شش ماهه اول سال جاری بیانگر اقدام و عمل جدی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا است.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، علی اکبر زارعی نژاد دبیر کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز، گفت: افزایش کشفیات در حوزه قاچاق در شش ماهه اول سال جاری بیانگر کار اطلاعاتی و عملیاتی بی وقفه بود که بر سه اصل دقت، سرعت و صحت استوار است.

وی در ادامه اعلام کرد: آمارهای دریافتی از دستگاههای عضو کمیسیون مبارزه باقاچاق کالا و ارز استان البرز در ۶ ماه اول سال ۹۵ و مقایسه آن با ۶ ماه نخست سال ۹۴ در دو حوزه سلبی و ایجابی بیانگر رشد اقدامات صورت گرفته از سوی این کمیسیون است.

زارعی نژاد تصریح کرد: رشد۸۷درصدی به لحاظ ارزش ریالی و رشد ۱۰۲ درصدی کشفیات در مقایسه با سال ۹۴ نشان می دهد که کشفیات شش ماهه اول امسال حتی دو درصد از کل کشفیات سال گذشته بیشتر بوده است.

دبیر کمیسیون ستاد مبارزه باقاچاق کالا و ارز استان البرز تصریح کرد: در مورد آمار کالاهای مکشوفه سال۹۵ در مقایسه با سال ۹۴، می توان به رشد ۵۱۰ درصدی کشف سیگارهای خارجی قاچاق، رشد ۳۱۲ درصدی کشف لوازم آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و ۸۶ درصدی کشف پارچه و منسوجات اشاره کرد.

وی ادامه داد: کشف کالاهایی مانند تلفن همراه ۹۹ درصد، دارو ۸۹ درصد، تجهیزات ماهواره ای ۷۱ درصد و فرآورده های نفتی ۶۹ درصد به نسبت سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، وی همچنین متذکر شد: در حوزه هایی که شاهد کاهش بوده ایم دوحالت وجود دارد؛ حالت اول آن است که قاچاق این نوع کالاها کمتر شده و حالت دوم نیز امکان تغییر شیوه های قاچاق است که در صورت بروز حالت دوم لازم است تا ستاد در برخورد با آن سیاست های جدیدی در پیش گیرد.

وی درپایان با اشاره به کشف ۴۷۳ میلیارد ریال در شش ماهه اول سال جاری در استان البرز، بیان کرد: در کالاهای سلامت محور به دلیل حفظ کرامت و سلامت انسانی و در حوزه کالاهایی چون موبایل بدلیل حفظ سلامت جامعه، باید امحاء صورت گیرد.

 

نظر شما چیست؟