اخبار لوازم خانگی

در برخورد با قاچاقچیان کالا کوتاه نمی آییم/ استاندار تهران:اتخاذ تدابیر برای جلوگیری از ورود کالاهای بدون مجوز

محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید براینکه در برخورد با قاچاقچیان کالا کوتاهی نخواهیم کرد، گفت: براساس برآوردها بین ۳ تا ۴ میلیارد دلار کالا به نام «ته لنجی» وارد کشور می شود و براساس مقررات هر ملوان می تواند سالی ۶ مرتبه کالا وارد کند درحالیکه بیشتر از حد مجاز وارد می شود.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، «سیدحسین هاشمی» در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور «محمدرضا نعمت زاده» وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد به اقدام گسترده و تخصصی نیروی انتظامی در مبارزه با قاچاق کالا در استان تهران اشاره کرد و افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی از وزارت صنعت درخواست داریم تا با استفاده از دوربین های کنترل، انبارهای دپوی کالا در استان تهران به منظور جلوگیری از ورود کالای قاچاق به بازار رصد شوند.

به گزارش استانداری تهران،وی با اشاره به کاهش میزان ورود کالای قاچاق از سطح کامیون به وانت در استان گفت: استان تهران مکان مناسبی برای بازتوزیع کالاهای قاچاق است و برای جلوگیری از ورود کالاهای بدون مجوز باید تدابیری اتخاذ شود.
استاندار تهران تجمیع اطلاعات دستگاه های اطلاعاتی وزارت اطلاعات، سپاه و ناجا را راهی برای کنترل ورود کالاهای قاچاق در استان برشمرد و تصریح کرد: بر اساس آمارها ۶۰ درصد کالاهای قاچاق وارد تهران شده و از این استان بازتوزیع می شوند.
در ادامه این نشست محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اداره استان تهران مشکل است، افزود: در موضوع قاچاق کالا برخی معتقدند باید جلوی قاچاق از مبادی ورودی گرفته شود که البته شبکه های توزیع و بخش های دیگر هم باید کنترل شوند.
وی تصریح کرد: برخی از انبارهای دپوی کالاها عمومی است و برخی اجاره داده می شوند و در این شرایط انبارهای عمومی باید ضابطه مند شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه انبارهای عمومی کالاها نباید بدون مجوز فعالیت کنند، ادامه داد: در نشستی با استاندار بوشهر دریافتیم که بخش عمده قاچاق به شکل «ته لنجی» وارد می شود.
نعمت زاده تصریح کرد: گاهی کالای لنجی با ۳۰۰ تن بار در بیش از ۵۰ نیسان تخلیه می شود و اقداماتی برای ثبت و ورود میزان کالاها از مبادی ورودی انجام شده است و یک نفر را در وزارتخانه برای نظارت بر انبارها تعیین می کنیم.
وی با اشاره به اینکه در برخورد با قاچاقچیان کالا کوتاهی نخواهیم کرد، گفت: براساس برآوردها بین ۳ تا ۴ میلیارد دلار کالا به نام «ته لنجی» وارد کشور می شود و براساس مقررات هر ملوان می تواند سالی ۶ مرتبه کالا وارد کند درحالی که بیشتر از حد مجاز وارد می شود.
در ادامه این جلسه «نعمت الله ترکی» رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران نیز گزارشی از چشم انداز اقتصاد مقاومتی استان در افق ۱۴۰۴ ارایه داد.
وی گفت: ۱۱ برنامه با ۸۰ طرح در قالب اقتصاد مقاومتی در ۲۰۱ پروژه برای استان پیش بینی شده است.
ترکی با بیان اینکه تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان برای تسهیل تولید از سوی بانک ها پرداخت شده است، تصریح کرد: ۵۰ هکتار زمین در شهرستان ملارد برای ساخت پارک علم و فناوری از منابع طبیعی درخواست شده است.

 

نظر شما چیست؟