اخبار لوازم خانگی

مبارزه با قاچاق کالا در فضای مجازی

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،معتقد است فروش کالاهای قاچاق به دلیل تشدید برخوردها از فضای حقیقی به فضای مجازی کوچ کرده و در همین راستا نهادهای نظارتی باید به صورت سازمان یافته مانع فعالیت این افراد در فضای مجازی شد.

admin | 8 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمدرضا منصوری درخصوص فروش کالاهای قاچاق در شبکه های اجتماعی گفت: هر زمانی که کالای قاچاق چه در شبکه های مجازی و چه در عالم واقع شناسایی شوند، باید اجناس توقیف و فرد خاطی روانه مراجع قضایی می شود.
 
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر عده ای بخواهند از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به فروش کالای قاچاق کنند، پلیس فتا به راحتی می تواند آن ها را شناسایی کند، افزود: متاسفانه کسانی که مجوز فروش کالا از طریق فضای مجازی را ندارند؛برای اینکه دفتری نداشته باشند که بخواهند مالیات و عوارض پرداخت کنند، به این روش رومی آورند و با فروش کالای قاچاق ضربه سنگینی به اقتصاد کشور است.
 
تمام آحاد جامعه باید در راستای رونق اقتصادی و مبارزه با کالاهای قاچاق در کشور فعالیت کنند
 
منصوری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در رابطه با کالای قاچاق مبنی براینکه “هرجا کالای قاچاق دیده شد، معدوم بشود”، ادامه داد: برای رفع رکود و رونق تولید در اقتصاد کشور باید با فروش کالای قاچاق در فضای مجازی نیز هرچه سریع تر مقابله شود تا مشکل مبارزه با قاچاق کالا که در حال اجرا و پیگیری است، برطرف شود و دیگر کالایی با عنوان قاچاق در کشور وجود نداشته باشد.
 
وی با تاکید بر اینکه تمام افراد جامعه باید در راستای رونق اقتصادی و گسترش کالاهای قاچاق در کشور فعالیت کنند،یادآور شد:جامعه در ابعاد مختلف نیازمند مشارکت آحاد مردم است،بنابراین مردم باید فارغ از مرزبندی و ارزش گذاری بر امور به تولید ملی کمک کنند و با استفاده از اقتصاد درون زا کشور را اداره کنند.
 
منصوری با بیان اینکه قاچاق مانند سم برای تولید است و ورود میلیاردها دلار کالای قاچاق در سال به کشور ، به تولید داخلی آسیب زده و سبب بیکاری کارگران شده است، افزود: اگر در برخورد با قاچاق کالا به صورت جزیره ای عمل شود و تنها در مراکز عرضه مقابله کنند در حالی که این کالاها به راحتی وارد کشور می شوند،نتیجه نخواهد داد؛بلکه لازم است به صورت هماهنگ و ادامه دار از مبدا تا مقصد بصورت کامل تا ریشه کن شدن این معضل مبارزه کرد.
 
به گزارش میزان : عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با تاکید بر مقابله با فروش اجناس قاچاق در فضای مجازی و حقیقی تصریح کرد:واردات سازمان یافته قاچاق نیازمند مقابله و مبارزه سازمان یافته است، که با همکاری نهادها و دستگاه های مربوطه و نظارت مستمر و دایمی مبادی ورودی مقابله با قاچاق امکانپذیر می شود.

نظر شما چیست؟