موبایل جی پلاس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

تولید کالا با برند خارجی از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است/ کیفیت تولید داخل را بالا ببریم

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، تولید لوازم خانگی با برندهای مطرح دنیا در داخل کشور توانسته علاوه بر ایجاد یک فضای رقابتی در بین تولید کننده های داخلی به چرخه اقتصادی کشور نیز کمک کند که در همین راستا محمد حسن نژاد عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس و نماینده مردم آذربایجان شرقی با مثبت ارزیابی کردن تولید مشترک کالا با برندهای معتبر دنیا در ایران اظهار داشت: به واسطه انتقال تکنولوژی به کشور تولید برندهای خارجی در داخل ایران بسیار مفید و مثمر ثمر است.

 
وی اضافه کرد: در مواردی تولید برندهای خارجی در داخل کشور، جایگزین واردات می شود تا ما به جای واردات کالا، بیشتر به فکر سرمایه گذاری و اشتغال زایی باشیم و به واسطه انتقال فناوری می توان به جراعت گفت که حضور برندهای خارجی در کشور بسیار مفید است، ضمن اینکه این مهم گامی محکم در جهت سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی است تا علاوه بر ورود تکنولوژی به داخل به رشد تولیدات داخلی هم کمک کرد.
 
حسن نژاد تاکید کرد: هر چند برندهای خارجی به عنوان سرمایه گذار، از کشور ارز خارج می کنند اما همین ارز نسبت به هزینه ای که برای واردات صورت می گیرد، کمتر است و در مبحث اشتغال زایی هم می تواند به کاهش نرخ بیکاری کمک کند. اما در مواردی تولید برند خارجی در کشور می تواند رقیب محصول داخلی و حتی منجر به ورشکستگی آن شود پس باید دقت بیشتری داشته باشیم و به فکر کیفیت محصول داخلی باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه وزیر صنعت هم با حضور تولید برندهای مطرح دنیا نظیر سامسونگ، ال جی و … در ایران موافق است، گفت: باید بپذیریم که ما در داخل کشور کالاهای که رقیب برندهای خارجی نظیر سامسونگ و …  را  نداریم، پس تولید آنها در داخل علاوه بر جلوگیری از واردات می تواند در موارد بسیاری از جمله سرمایه گذاری، اشتغال زایی، انتقال تکنولوژی و فناوری و جلوگیری از خروج ارز از کشور بسیار مفید باشد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس تصریح کرد: حتی می توان برای انتقال تکنولوژی از سوی برندهای خارجی قید کرد که مثلا از مجموع ۱۰۰ درصد یک کالا با برند خارجی ۵۰ درصد آن ایرانی باشد. به طور مثال در بخش تولید یک یخچال مشکل ما در بخش ساخت اتاق آن نیست، بلکه انتقال فناوری روز دنیا در این زمینه مربوط به قطعات و کمپرسور یخچال است.
 
به گزارش بازار نیوز، حسن نژاد افزود: در مواردی مثلا محصول بخارپز در کشور تولید نمی شود و همیشه تقاضا برای واردات این کالا در کشور وجود دارد، پس اگر به فکر تولید این کالا حتی با برند خارجی در داخل کشور باشیم از نظر اقتصادی قابل قبول تر است. اما صرف حضور یک برند خارجی مثل کت و شلوار حتی می تواند منجر به ورشکستگی پارچه، صنعت نساجی و از همه مهمتر خط تولید در کشورمان باشد.
 
وی در پایان اذعان داشت: خط تولید یک کالا با برند خارجی علاوه بر سرمایه گذاری در داخل کشور می تواند با ایجاد یک فضای رقابتی به کاهش قیمت هم منجر شود و مسلما چون واردات آن برای ایران عوارضی به همراه ندارد، قیمت آن کالا و انرژی نسبت به کشورهای پیشرفته ارزان تر است.

اخبار مرتبط

تولید کالای ارزانِ با کیفیت امری محال است

admin

صنعت 80 ساله لوازم خانگی در تسخیر برندهای خارجی

admin

برندسازی، حلقه گمشده تولید کالای ایرانی

admin

ارسال دیدگاه