لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

ارتباط سیستمی برای مبارزه با قاچاق بین سازمان‌های متولی شکل نگرفته است

xvision
xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، امین دلیری از شناسایی قاچاقچیان از طریق سامانه لینک شده بین گمرک، سازمان بنادر، دیوان محاسبات و اموال تملیکی خبر داد و گفت: این سامانه به طور آزمایشی بین گمرک و سازمان اموال تملیکی مورد بهره برداری قرار گرفته است، اما هنوز بین سازمان بنادر و تعزیرات حکومتی لینک ارتباطی ایجاد نشده است.

وی افزود، هماهنگیهای لازم انجام شده است تا به زودی ارتباط سیستمی بین 4 سازمان به طور کامل برقرار شود.

دلیری ادامه داد، اگر بتوانیم سامانه جامع ردگیری کالای قاچاق را به طور کامل در اختیار داشته باشیم، حتما حجم کالای قاچاق به شکل عملی کاهش خواهد یافت.

رئیس سازمان اموال تملیکی در خصوص علل طولانی شدن بهره برداری نهایی این دست سامانه‌ها گفت: به نظر می رسد عزم کلی برای مبارزه با قاچاق وجود دارد اما در بدنه‌های اجرایی هنوز مشکلاتی باقی مانده که باید بر طرف شود.

او افزود، ساز و کار اجرایی سامانه‌های مبارزه و ردگیری کالای قاچاق در دست کارشناسان و مسئولان میانی سازمانهای اجرایی است.

به گزارش تسنیم، معاون وزیر اقتصاد گفت: روی همه سامانه های مرتبط با حوزه تجارت یک گروه کار کرده است، بنابراین لینک کردن نهایی سامانه‌های سازمانهای مختلف کار دشواری نیست اما باید یکسری هماهنگی‌هایی نیز در بدنه‌های اجرایی فراهم شود.

 وی در پایان گفت: یکی از راههای شناسایی کالای قاچاق از طریق عدم تطابق اظهارات ثبت شده  با مشخصات فیزیکی کالایی است که از مبادی رسمی کشور وارد شده است.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

لوازم خانگی خارجی قاچاق در پاکدشت کشف شد

بهنام وحیدی

ورود 15 میلیارد دلار کالای قاچاق در سال 94

admin

انتشار آخرین فهرست کالاهای صادراتی

بهنام وحیدی

ارسال دیدگاه