اخبار لوازم خانگی

اتحادیه ها مبارزه با قاچاق را مدیریت کردند

رییس اتاق اصناف ایران از موفقیت ۹۵درصدی اتحادیه ها و مدیریت راهبردی اتحادیه ها در مبارزه با عرضه کالای قاچاق خبر داد.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»  علی فاضلی در اجلاس اتاق اصناف با اشاره به واگذاری طرح مبارزه با قاچاق در سطح عرضه به اتحادیه ها که سبب ایجاد کمترین آسیب در این بخش شد افزود: ورود کسانی که اهلیت نداشتند برای اجرای این طرح در این بخش سبب گرانی 25 درصدی کالا در سطح بازار شد که با واگذاری مبارزه با عرضه کالای قاچاق به اتحادیه ها این تنش کاهش یافت.

وی با اشاره به نارضایتی دیگر تشکل ها از واگذاری این طرح به اتحادیه ها ادامه داد: در اجلاس گردهمایی روسای تعزیرات حکومتی ضمن مخالفت با اتهامات مربوطه در خصوص قاچاق به اتحادیه ها، ثابت کردم که خیلی از این اتهامات در این بخش واقعی نیست.

وی تصریح کرد: سال 60 حجم قاچاق معادل 1.3 سال 70 برابر 2.1 ، سال 85 معادل 6 میلیارد و سال 92 به 25 میلیارد دلار رسیده است.

رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به مجهول بودن علت رشد قاچاق در اقتصاد ایران گفت: واگذاری مبارزه با قاچاق در سطح عرضه به اتحادیه ها و اتاق های اصناف ممکن است به دلیل نداشتن ابزار، خیلی خوب عملیاتی نشده باشد؛ اما نزدیک به 90 تا 95 درصد در فعالیت این بخش موفقیت به همراه داشته است.

فاضلی دیده نشدن اتحادیه ها را در نظام شهری از بزرگترین مشکلات این بخش دانست و افزود: واحدهای صنفی در شهر تهران باید به پایگاهی برای شورای شهر تبدیل شود زیرا این بخش محل حضور صاحبان شهر، یعنی اتحادیه های صنفی و تشکل های مردمی است.

نظر شما چیست؟