اخبار لوازم خانگی

تلاش سامسونگ برای جلب رضایت ترامپ

شرکت سامسونگ الکترونیکس در واکنش به تهدیدهای ترامپ برای وضع مالیات سنگین بر کالاهای وارداتی به آمریکا ممکن است یک کارخانه تولید لوازم خانگی در آمریکا ایجاد کند.

admin | 7 سال قبل

به گزارش رویترز، منابع آگاه گفتند، شرکت سامسونگ الکترونیکس ممکن است یک کارخانه تولید لوازم خانگی در آمریکا ایجاد کند. بدین ترتیب سامسونگ هم به جرگه شرکت های بین المللی ای می پیوندد که در واکنش به انتقادات دونالد ترامپ در مورد واردات کالاهای خارجی به آمریکا، قصد دارند تغییراتی در سیاست تولیدی خود ایجاد نمایند.

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» و به نقل از تسنیم، به گفته این منابع، که نخواستند نامشان فاش شود؛ جزئیاتی نظیر میزان سرمایه گذاری سامسونگ در این کارخانه و محل احداث این کارخانه هنوز نهایی نشده اند.

دولت جدید امریکا تهدید کرده که بر کالاهای وارداتی به آمریکا از سایر کشورها مالیات های سنگین اعمال خواهد کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا از برخی از بزرگترین شرکت های جهان بابت تولید محصولاتشان در خارج از آمریکا و سپس به تولید به داخل آمریکا انتقاد کرده است. این انتقادات موجب شده تا شرکت های مختلف قول دهند سرمایه گذاری بیشتری را برای ایجاد فرصت های شغلی در داخل آمریکا بدهند.

پس از انتشار این خبر ترامپ در پیامی توییتری نوشت: «سامسونگ متشکرم. ما دوست داریم شما را (در داخل آمریکا) داشته باشیم.»

سامسونگ از هرگونه اظهارنظر در این باره که آیا برنامه ای برای افزایش کارخانه های خود در آمریکا دارد یا نه خودداری کرده اما گفته که قبلا سرمایه گذاری هایی را در آمریکا انجام داده که از جمله می توان به سرمایه گذاری 17 میلیارد دلاری این شرکت در کارخانه تولید چیپ ست در آستین تگزاس اشاره کرد.

در بیانیه شرکت سامسونگ آمده است: «ما به ارزیابی نیازهای جدید سرمایه گذاری در آمریکا ادامه می دهیم. این ارزیابی ها می تواند به ما کمک کند تا بهترین خدمت را به مشتریانمان انجام دهیم.»

نظر شما چیست؟