لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
جهاد کالا
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

پیامک های ارسال کالای قاچاق از شهر مرزی بانه به سراسر کشور

xvision

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، پس از شروع طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز بسیاری از فروشندگان کالاهای قاچاق در حوزه لوازم خانگی، محصولات قاچاق خودرا از سطح بازار جمع آوری کردند و مجریان طرح با نظارت در بازار لوازم خانگی مدعی شدند که در حال حاضر کالای قاچاق در بازار عرضه وجود ندارد.

آنچه که مشخص است عدم حضور کالاهای قاچاق در بازار عرضه است و بسیاری از فروشندگان و نمایندگان مجاز نیز با اذعان رضایت و البته رشد آمار فروش خود بر این ادعا صحه گذاشته اند.

اما معضل حضور کالاهای قاچاق همچنان ادامه دارد و متاسفانه برخی از شرکت ها و فروشندگان داخلی (مجاز و غیرمجاز) به صورت علنی در حال فروش کالاهای قاچاق هستند.

محمد طحان پور، رئیس اتحادیه لوازم خانگی در ابتدای شروع طرح بارها اعلام کرده بود که روند اجرایی طرح و رسیدن به موفقیت کامل آن، مستلزم همکاری واحدهای مرتبط است و این موضوعی است که امروز به آن توجه ای نشده و فروشندگان کالای قاچاق به راحتی در حال فروش محصولات خود هستند.

کالاهای قاچاق از سطح بازار جمع آوری شده است اما شرکت های فروش پنل اس ام اس خواسته و ناخواسته با فروشندگان کالای قاچاق همراه شده و این کالاها از شهر مرزی بانه ظرف مدت 48 ساعت به دست خریداران شهرستانی می رسد.

پیامک های فروش “کالای بانه” به راحتی و بدون هیچ مشکلی از سمت این اشخاص و به کمک سامانه های پیامکی کشور به صورت انبوه ارسال می شود و پس از تماس با فروشندگان این کالاها که شماره تماس همراه خودرا در این پیامک ها قرار داده اند، بدون هیچگونه ترسی در خصوص فروش محصولات خود صحبت می کنند.

در گفتگو خبرنگار «ال کا ایران» با یکی از این فروشندگان، این پرسش مطرح شد که آیا محصولات شما قاچاق هستند و برای ارسال این محصولات مشکلی نخواهید داشت، گفته شد : تمام محصولات ما قاچاق هستند و بدون هیچ مشکلی هر تعداد محصول که بخواهید به سرتاسر کشور ارسال می کنیم.

خبرنگار «ال کا ایران» از این فروشنده پرسید که ترسی از اینکه شماره خودرا پیامک می کنید ندارید، آن هم در شرایطی که طرح مبارزه با قاچاق کالا در حال اجرا است، اینگونه پاسخ شنید : هیچ ترسی نداشته و مشکلی هم برای ارسال محصولات خود نداریم.ما کاسب هستیم و در شهر بانه نیز به دلیل مرزی بودن آن، کاسبی خاص دیگری وجود ندارد که امرار معاش کنیم.

به گزارش خبرنگار ال کا ایران، به واقع بسیاری از این افراد را نمی توان مجرم دانست چراکه شاید به باور خود کار نادرستی را انجام نمی دهند و درحال امرا معاش و تلاش برای تامین هزینه های خانواده خود هستند.

نکته اینجاست که می بایست بستر مناسب برای این افراد در شهرهای مرزی فراهم شود تا به واسطه فروش کالای قاچاق به تولید ملی لطمه وارد نکنند.

اما اینکه چگونه این افراد مدعی می شوند که بدون هیچ مشکلی می توانند کالاهای قاچاق را به سراسر کشور ارسال کنند جای بسی تامل است.

زمان آن رسیده که این پیامک ها به شکل صحیح رصد شوند و در ادامه اگر قرار است طرح مبارزه با قاچاق کالا به سرانجام برسد و محصولات قاچاق نه تنها از سطح بازار بلکه از ورود به خانه های ایرانی نیز جلوگیری گردد، باید تدابیر ویژه تری اتخاذ شود چراکه در خریدهای اینگونه این خریداران هستند که در نهایت متضرر خواهند شد.

 

ال کا ایران در صورت لزوم اقدام به انتشار فایل صوتی ظبط شده خواهد کرد

 

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

قاچاق از مهم‌ترین موانع تولید است

admin

محکومیت ۱۵ میلیاردی قاچاقچیان کالا در فارس

admin

قاچاق سازمان‌یافته و هوشمندانه اتفاق می‎افتد

admin

ارسال دیدگاه