لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

خرید پوشاک ایرانی، حمایت از کارگاه های تولیدی کوچک

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمدرضا مرادی جنتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هزینه بالای تولید در تهران باعث شده است که کارگاه های تولیدی به شهرهای کوچک و روستاها منتقل شوند.
وی ادامه داد: حیات این بازار وابسته به همکاری و همدلی عوامل چرخه تولید مواد اولیه، کارگاه ها، نیروی انسانی و فروشندگان است و برگشت سرمایه آن از 3 تا 12 ماه زمانبر است.
مرادی با بیان این که انتقال کارگاه ها به خارج از تهران 70 تا 80 درصد از هزینه های تولید کاسته است، افزود: زنان و جوانان با فعالیت در کارگاه های کوچک و درآمد حاصل از آن هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین می کنند.
مرادی که کارگاهی در بخش قروه در جزین استان همدان دارد، اظهار کرد: قریب 300 کارگاه در این بخش فعال است و می توان گفت برای همه زنان و دخترانی که تمایل به کار داشته باشند، زمینه فعالیت وجود دارد.
وی با اشاره به گسترش سیستم های فناوری ارتباطات و حمل و نقل، افزود: تولید کنندگان بزرگ بازار تهران، الگو و نقشه کار و مواد اولیه را به شهرستان ارسال می کنند و در کارگاه های ما کارهای اولیه مانند برش انجام می شود و بخشی از کارها برای دوخت و دوز به خانه ها فرستاده می شود.
به گفته این تولیدکننده پوشاک، زنان می توانند با 20 میلیون ریال هزینه و خرید یک دستگاه چرخ خیاطی در منزل مشغول کار شوند و کسانی هم که از عهه این هزینه برنمی آیند، در کارگاه ها مشغول می شوند.
مرادی با اشاره با سابقه تولید پوشاک در ایران و گذر این صنعت از گردنه های رقابت با کالای خارجی و مخصوصا قاچاق افزود: این صنعت برای بقای خود در بازار مقاومت و مبارزه کرده و سازگاری های سختی را متحمل شده است و برای کاستن از هزینه تولید دست به ابتکارات خاصی زده است.
مرادی ایجاد اشتغال، مهارت آموزی و مهاجرت معکوس را از دیگر مزایای انتقال کارگاه های تولید پوشاک به شهرستان ها بیان کرد و افزود: پوشاک تولیدی ما دور از مرکز تولید می شود و به فروش می رسد اما مدیریت این بازار در تهران انجام می شود.
وی از ایرانیان خواست با خرید کالاهای داخلی تولیدکنندگان را یاری و برای فرزندانشان اشتغال ایجاد کنند، زیرا 'خرید پوشاک ایرانی کمک به چرخه تولید ملی است و همه مردم ایران از آن سود می برند.'

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

مردم گول خارجی بودن کالاها را نخورند

admin

عراقی ها از خرید ۶۳ کالای ایرانی منع شدند

admin

صدور مجدد کارت‌های اعتباری خرید کالا در برزخ

admin

ارسال دیدگاه