اخبار لوازم خانگی

اقبال مردم به کالاهای داخلی نسبت به گذشته بیشتر شده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مردم نسبت به گذشته بیشتر کالاهای ایرانی می‌خرند. تعدد تولیدکننده و کالاهای تولیدی داریم، دولت امسال بیش از گذشته به دنبال طرح‌های تشویقی برای تولیدکنندگان است.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در ارتباط با ثبت‌نام‌ چهره‌های سیاسی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، اظهار کرد: من همین الان در راهروی جلسه دولت متوجه شدم که آقای احمدی نژاد برای انتخابات ثبت‌نام کردند. تصمیمات در ارتباط با این موضوع به مقامات مربوطه باز می‌گردد.

وی در ادامه گفت: هنوز کمی برای پیش‌بینی فضای انتخاباتی زود است. باید صبر کنیم تا همه کاندیداها ثبت‌نام خود را انجام دهند. اما آن موضوعی که مورد تأیید همگان از جمله مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری است حضور هرچه بیشتر مردم در انتخابات است تا به دنیا نشان دهیم وحدت کلمه در مورد مسایل کلان کشورمان وجود دارد و مردم به پیشرفت کشور علاقه‌مند هستند و سعی می‌کنند فرد یا افرادی را انتخاب کنند که بتواند در پیشبرد اهداف کشور بیش از دیگران موثر واقع شود.

نعمت‌زاده در ارتباط با آخرین اخبار حوزه صنعت، معدن و تجارت گفت: آخرین آمار حوزه فعالیت ما مثبت بوده است و صنعتمان رو به پیشرفت است. با فرمایش مقام معظم رهبری درباره ضرورت ایجاد اشتغال و مبارزه با قاچاق مردم بیشتر امیدوار شده‌اند. کارآفرینان و تولیدکنندگان نیز از این صحبت‌ها خوشحال شده‌اند.

وی در همین راستا ادامه داد: از طرف دیگر مردم خودمان هم بیش از گذشته به مصرف کالاهای داخلی روی آورده‌اند و رضایتشان بیشتر از گذشته شده‌ است. این مسأله را خود تولیدکنندگان هم تأیید می‌کنند. دیروز بازدیدی داشتیم که خود تولیدکننده می‌گفت که پس از توزیع در استان خراسان اغلب کالاهایش را صادر می‌کند.

نعمت‌زاده تصریح کرد: زمانی که کالاهای ما برای رقبت در بازارهای خارجی پذیرفته می‌شود دلیلی ندارد که در داخل نسبت به آن کم توجهی شود. امیدواریم امسال هم رشد تولید را شاهد باشیم. طرح رونق تولید که تسهیلاتی برایش به صنایع کوچک پرداخت کردیم خوشبختانه مصوب شده است. در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی امسال هم بررسی خواهد شد و ان‌شاءالله چندین مشوق دیگر نیز برای حمایت از تولیدات داخلی خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: بر روی لیستی کار می‌کنیم که تقریباً به اتمام رسیده است، در این لیست مشخص می‌کنیم که تعدد تولیدکننده و تولیدات کافی داریم.

نظر شما چیست؟