لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

لوازم‌خانگی در انتظار جلای فولادهای رنگی داخلی

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» از استیل پدیا، زمانی‌که بیشتر کارخانه‌های تولیدی فولاد کشور به یک نسبت فولاد خام و ساده تولید می‌کنند، جز این که در یک بازه زمانی سبب ایجاد اشباع در بازار شوند، عملکرد بهتری نمی‌توانند از خود نشان دهند. بنابراین بیش از پیش ضروری به نظر می‌رسد که واحدهای تولیدی کشور، گام‌های بلندتری برای تولیدهای جدیدتر در زمینه فولاد بردارند.

یکی از تولیدات در زمینه فولاد خاص می‌تواند تولید ورق‌های رنگی باشد. ورق‌های رنگی به دو دسته تقسیم می‌شود؛ یک دسته ورق‌هایی هستند که با پایه ورق گالوانیزه تولید می‌شوند و بیشتر کاربرد آنها در صنایع ساختمان‌سازی و لوازم‌خانگی است،‌ اما ورق‌های رنگی که با پایه قلع‌اندود تولید می‌شوند، بیشتر در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. متاسفانه با وجود نیاز کشور و با توجه به تعداد واحدهای تولیدی و ظرفیت‌هایی که در فولادسازی خام در کشور ایجاد شده، ما تنها شاهد فعالیت چند واحد انگشت‌‌شمار در زمینه فولاد رنگی هستیم.

این در حالی است که می‌توان با تولیدات بیشتر در این زمینه مبادرت به تولید بیشتر کرد و به‌دنبال آن صادرات در زمینه ورق‌های خاص پیش رفت. در برخی ورق‌های رنگی نیازمند فناوری‌های خاص‌تر هستیم که در این زمینه، واحدهای تولیدی ورق‌های رنگی ترجیح می‌دهند به سمت تولیدات ساده‌تر پیش بروند.

در تولید ورق‌های رنگی که با پایه گالوانیزه تولید می‌شود، واحدهای تولیدی بیشتر ورق‌های ساختمانی تولید می‌کنند که نیازمند فناوری چندان خاصی نیست، در حالی‌که صنایع لوازم‌خانگی و واحدهای تولیدی آنها نیازمند ورق‌های رنگی با شفافیت بیشتر هستند که این تولید نیز نیازمند فناوری خاص‌تر است. از این‌رو می‌طلبد با ورود فناوری در این زمینه برای تولید ورق‌های رنگی خاص‌تر گام برداشت تا هم بتوان نیاز لوازم‌خانگی را بیشتر پوشش داد و هم به ارزش‌افزوده بیشتری در زمینه تولید فولاد دست یافت.

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

ثبت سفارش و واردات لوازم خانگی بدون شناسه از تیرماه ممنوع شد

admin

ثبات نسبی بازار لوازم‌خانگی سمنان

بهنام وحیدی

توزیع نشدن لوازم خانگی تولیدی مورد انتقاد قرار داد

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه