اخبار لوازم خانگی

ثبت ۴۰۰۰ انبار در سامانه جامع انبارها

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت از معرفی پنج شرکت بزرگ لجستیک از سوی این وزارتخانه خبر داد و گفت: ۴۰۰۰ انبار در سامانه جامع انبارها به ثبت رسیدند.

admin | 7 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»،عباس تابش در چهارمین کنفرانس صنعت پخش ایران با بیان اینکه امروز شرکت‌های پخش در راستای ماده ۲۳ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در حوزه شفاف‌سازی و روان‌سازی شبکه‌های توزیع، مدرسان وزارت صنعت هستند، گفت: به استناد قانون مجلس، شناسنامه‌دار کردن شرکت‌های توزیع و ارائه کد رهگیری به کالا در کنار شناسنامه‌دار کردن انبارهای محل نگهداری، از جمله اولویت‌های اصلی وزارت صنعت بوده که در دست انجام است.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: دستورالعمل شناسنامه‌دار کردن کالا آماده و برای اجرا ابلاغ شده؛ ضمن اینکه سامانه‌های مرتبط با آن نیز در حال اجرایی شدن است که بر این اساس به وزارت صنعت کمک می‌کند تا موضوع توزیع کالا را به بهترین شکل ساماندهی نماید.

وی تصریح کرد: با کمک شرکت‌های پخش، توانستیم چهار هزار انبار را در سامانه انبارها شناسایی کرده و امروزه به عنوان یکی از پیشقراولان مبارزه با قاچاق، از خدمات شرکت‌های پخش بهره بگیریم؛ به نحوی که این شرکت‌ها امکان حضور کالاهای قاچاق را در زنجیره توزیع خود نمی‌دهند.

تابش ادامه داد: به استناد قانون، عرضه کالاهای بدون شناسه داخلی و خارجی در حوزه کالاهای هدف، خلاف قانون است و بر اساس دستورالعمل صادر شده برای آن عمل می‌شود؛ به این معنا که کالاهای وارداتی و تولید داخل و نیز حمل کالا باید بر اساس شناسه انبار صورت گیرد و انبارداران خود را در سامانه جامع ثبت‌نام نمایند.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: هم‌اکنون شناسایی مراکز مهم نگهداری کالا حائز اهمیت بوده و شرکت‌های پخش باید در سامانه جامع انبار، محل نگهداری کالاهای خود را رجیستر کنند؛ چرا که اگر این روند طی نشود، کالاهای آنها به منزله قاچاق محاسبه شده و مراجع ذیربط، با آن به عنوان مبادرت در توزیع کالاهای قاچاق برخورد خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای کالاهای وارداتی چه به صورت فله و چه به صورت بسته‌بندی، باید ضوابطی در توزیع رعایت شود؛ به این معنا که برای کالاهای وارداتی فله باید شناسه لازم از وزارت جهاد کشاورزی دریافت شده و اگر کالا بسته‌بندی دارد، یا خود از مبدأ کشور صادرکننده دارای شناسه بوده و یا از سوی سامانه داخلی ایران، شناسه را دریافت می‌کند.

تابش از همکاری انجمن صنعت پخش در همکاری برای صدور طرح ترافیک کامیون‌های پخش‌کننده کالا تقدیر کرد و گفت: تلاش وزارت صنعت این است که حضور شرکت‌های پخش در شهرک‌های صنعتی را سرعت بخشیده و شرایط را برای دریافت زمین با قیمت مناسب فراهم کند؛ ضمن اینکه عزم دولت برای ایجاد شرکت‌های لجستیک جدی است و شرکت‌های پخش با شرایط کنونی در مقابل  شرکت‌های لجستیک بین‌المللی حرف برای گفتن ندارد.

این مقام مسئول در وزارت صنعت از معرفی پنج شرکت بزرگ لجستیک در سال جاری از سوی وزارت صنعت خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، تلاش داریم تا زمینه‌ساز معرفی پنج شرکت بزرگ لجستیک شویم.

منبع:مهر

نظر شما چیست؟