اخبار لوازم خانگی

افتتاح کارخانه لوازم‌خانگی با بکارگیری معتادان بهبودیافته

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در 9 ماه اخیر از راه‌اندازی مراکز درمان مادران باردار معتاد و افتتاح کارخانه لوازم‌خانگی و به کارگیری معتادان بهبودیافته در استان تهران خبر داد.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، پرویز افشار، سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر در نشست خبری پیش از ظهر امروز با خبرنگاران به اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه با موادمخدر و همچنین جلسه آبان‌ماه با حضور مقام معظم رهبری اشاره و بیان کرد: مقام معظم رهبری اعتیاد را ام‌الامراض اجتماعی دانستند و پیام روشنی را به سران سه قوه و مسئولان نظام ارائه کردند و همچنین براساس راهکارهای ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری، اولویت اصلی باید بر مبنای پیشگیری اولیه باشد و 50درصد از بودجه دستگاه‌ها به پیشگیری از اعتیاد اختصاص یابد.

وی افزود: با توجه به اینکه بازگیری افراد معتاد از اعتیاد کار بسیار دشواری است، باید پیش از شروع اعتیاد باید از آن پیشگیری کرد و به فرمونده رهبری باید جمعیت دانش‌آموزی و دانشجویی کشور در اولویت پیشگیری از آسیب‌ها قرار گیرند. بر همین اساس تاکید بر اجرای طرح‌های نوآورانه و تحولی با ایجاد کارویژه‌های مختلف در دستگاه‌های ذیربط صورت گیرد. بر همین اساس دستگاه‌ها موظف شدند در 6 ماه آینده گزارش عملکرد خود را در این زمینه ارائه کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نسبت به عملکرد برخی دستگاه‌ها رضایتمندی خود را اعلام کردند و البته نسبت به عملکرد برخی دستگاه‌ها رضایت نداشته و تاکید کردند این دستگاه‌ها باید به صورت عالمانه‌‌تر و جدی‌تر وارد عمل شوند که در طول این مدت نیز شاهد جدیت بیشتر دستگاه‌ها و مسئولان مورد نقد رهبری بودیم.

سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر به مصوبات یکصد و سی‌وچهارمین جلسه ستاد مبارزه با موادمخدر اشاره کرد و گفت: این جلسه با ریاست رئیس‌جمهور برگزار و تصمیمات مهمی اتخاذ شد. بر همین اساس 24 تدبیر در راستای تحقق منویات رهبری مصوب شد و مقرر شد با قید فوریت در کمتر از یک هفته انجام و به دستگاه‌های متولی ابلاغ شود که در 3 روز گذشته این ابلاغیه در اختیار دستگاه‌های مختلف قرار گرفت.

وی یادآور شد: همچنین در این جلسه بازنگری آیین‌نامه ماده 16 صورت گرفت و به زودی ابلاغ خواهد شد. همچنین حمایت از معتادان بی‌بضاعت و تبصره 2 ماده 15 با همکاری وزارت رفاه، کار و اموراجتماعی تدوین، مصوب و ابلاغ خواهد شد.

افشار اظهار کرد: طرح مبارزه همه‌جانبه با موادمخدر به عنوان منشور راه در اختیار دستگاه‌ها قرار می‌گیرد و چراغ راه آنان خواهد بود./آنا/

نظر شما چیست؟