لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی بنس
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

تمایل سرمایه‌گذاران ترک برای تولید لوازم خانگی و پوشاک در کردستان

xvision

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، محمد دره وزمی با بیان اینکه عملیات اجرایی کارخانه سیگار سقز از سال 95 آغاز شده است، افزود: این کارخانه هم اکنون با استقرار خط تولید و تولید آزمایشی در سال 96 آماده بهره برداری است که در تاریخ استان کردستان بی مانند است.

وی به سرمایه گذاری 50 میلیون یورویی این کارخانه توسط “مراد جان” سرمایه گذار ترکیه ای اشاره کرد و افزود: علاوه بر تولید سیگار، خط تولید فندک نیز در این کارخانه دایر می شود که با اتمام کامل آن برای 300 نفر، اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطر نشان ساخت: در این کارخانه پنج برند سیگار در 30 نوع تولید می شود که عمده آن صادر خواهد شد.

دره وزمی به تمایل سرمایه گذار ترک برای تولید لوازم خانگی و ایجاد کارخانه پوشاک در استان خبر داد و گفت: این سرمایه گذار علاقه مند است در بخش تولید لوازم خانگی وپوشاک در استان حضور جدی داشته باشد ومانیز تمایل داریم خط تولید این کارخانه ها در استان مستقر شود.

وی افزود: ما یک طرح جامع از ریسندگی تا تولید محصول نهایی پوشاک را به سرمایه گذار پیشنهاد داده ایم که در حال حاضر سرمایه گذار مشغول بررسی آن است.

رئیس سازمان‌صنعت، معدن و تجارت کردستان تصریح کرد: بنابر پیشنهاد استاندارکردستان می‌توانیم کارخانه نساجی سنندج را با قیمت مناسب از بنیاد مستضعفان خریداری و برای این امر در اختیار سرمایه گذار قرار دهیم.

دره وزمی گفت: در صورت به ثمر نشستن این ایده می توانیم شهرک پوشاک را در سنندج ایجاد کنیم که این مهم می تواند در اشتغال استان کردستان نقش بسزایی داشته باشد.

وی یادآور شد: با به نتیجه رسیدن ایجاد این دو کارخانه برای 10 هزار نفر از جوانان جویای کار استان شغل ایجاد می شود./ایلنا/

emersan
butaneindustrial
sam

اخبار مرتبط

علت کاهش تولید تلویزیون و کولر چیست؟

admin

هیچ نقشه راهی برای تولید لوازم خانگی در کشور وجود ندارد

نفیسه رحیمی

بهبود تولید در لوازم خانگی و افزایش دو برابری تسهیلات پرداختی

نفیسه رحیمی

ارسال دیدگاه