اخبار لوازم خانگی گزارش و گفتگو لوازم خانگی ایرانی

شناسایی کارخانه های لوازم خانگی و تامین مالی در طرح نوسازی صنایع

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص برنامه های این وزارتخانه در سال 97 در حوزه صنعت لوازم خانگی بیان داشت : در طرح نوسازی صنایع یکی از زیرشاخه های مهم که بعد از صنعت پوشاک در اولویت مهم وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته، صنعت لوازم خانگی کشور است.

دکتر رضا رحمانی در گفتگو با خبرنگار «ال کا ایران» بیان داشت : لوازم خانگی حوزه مهمی است که زندگی عموم مردم با آن گره خورده و جزو نیازهای هر خانواده به شمار می رود. البته در گذشته لوازم خانگی دارای مصرف انرژی بسیار زیاد و تکنولوژی کم بودند که امروزه شاهد تغییر هر دو مورد هستیم.

معاون وزیر صنعت ادامه داد : مردم دوست دارند که از به روز ترین تکنولوژی ها در کالاهای موجود بازار ایران بهره ببرند. بر همین اساس در سال جاری و در طرح نوسازی صنایع یکی از مهمترین صنایعی که مورد توجه ویژه وزارت صنعت قرار گرفته، صنعت لوازم خانگی است و این نوید را می دهیم که حتی واحدهای مد نظر شناسایی نیز شده اند.

وی افزود : حتی برآوردهای لازم نیز انجام شده که کدام واحدها با چه رقم اعتباری می بایست نوسازی یا بهسازی شوند. این تغییرات شامل اصلاح ساختار مالی و دیگر ساختارهای دچار آسیب از جمله علم و تکنولوژی این صنایع خواهد بود.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به پرسش خبرنگار «ال کا ایران» مبنی بر ارتقاء کیفیت برندهای داخلی و مشخص شدن وضعیت تولیدات زیر پله ای بیان داشت : متاسفانه تولیدات زیر پله ای و بدون استاندارد بر نام و کیفیت کالای اصیل ایرانی اثرات منفی فراوان گذاشته است. یک بحث موضوع استاندارد است که سازمان ملی استاندارد ابزار قانونی برای برخورد با اینگونه تولیدات را در دست دارد و می بایست با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی ادامه داد : از طرفی در خصوص تولید با کیفیت ایرانی نیز باید برنامه ریزی دقیقتری صورت گیرد و تولیدکنندگان موظف به تولید کالای با کیفیت شوند. از یاد نبریم که تولید کالای بی کیفیت صدمات به مراتب بیشتری از ورود کالای قاچاق بر پیکره صنعت لوازم خانگی خواهد زد.

دکتر رضا رحمانی در پایان بیان داشت : تولید کالای با کیفیت می بایست به یک فرهنگ در میان تولیدکنندگان مبدل شود و از طرفی ما نیز به عنوان مسئولین امر در این حوزه باید تمام تلاش خودرا انجام دهیم تا موانع تولید را در جهت تولید کالای با کیفیت رفع کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توزیع لوازم خانگی بین سیل زدگان شهرستان فریدونشهر

زهرا سیاحی

نوسان نرخ ارز نباید بر قیمت محصول نهایی تاثیرگذار باشد

بهنام وحیدی

چگونگی کاهش مصرف ماشین لباس شویی

admin

ارسال دیدگاه