لوازم خانگی دوو
لوازم خانگی تولیپس
لوازم خانگی پاکشوما
اخبار لوازم خانگی لوازم خانگی ایرانی

افزایش قیمت لوازم خانگی و انکار آقای مدیر کل

xvision
candy

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران»، لوازم خانگی از جمله کالا‌هایی است که تمام خانواده‌ها به آن نیازمند هستند و جزو ملزومات زندگی مردم به شمار می‌رود.

در کشور ما بیشتر کالا‌های لوازم خانگی وارداتی هستند یا کالا‌هایی هم که در داخل تولید می‌شوند بخش زیادی از قطعات آن‌ها از واردات تامین می‌شود و به نوعی وابستگی به ارز دارد.

شرکت‌های داخلی و خارجی لوازم خانگی قبل از آغاز سال جدید درخواست افزایش قیمت داده بودند اما، با دستورالعمل دولت موفق به افزایش قیمت قبل عید نشدند اما، در سال جدید و با تغییراتی که در نرخ ارز به وجود آمدند این شرکت‌ها اقدام به افزایش قیمت‌ها بدون مجوز کردند.

محمد طحان پور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در گفت‌وگو با میزان درباره افزایش قیمت محصولات لوازم خانگی اظهار کرده بود: بهمن ماه سال گذشته شرکت‌های لوازم خانگی درخواست افزایش قیمت را به سازمان حمایت اعلام کرده بودند که این سازمان اعلام کرد تا آخر فروردین ماه اجازه افزایش قیمت ندارند.

وی گفت: با توجه به نامه سازمان حمایت مبنی بر عدم افزایش قیمت تا پایان فروردین ماه، از ابتدای اردیبهشت ماه قیمت لوازم خانگی به طور میانگین ۱۰ درصد افزایش یافت.

از طرفی تولیدکنندگان داخلی نیز با تغییرات نرخ ارز به تبعیت از برند‌های خارجی اقدام به افزایش قیمت‌ها کردند.

حمیدرضا غزنوی سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز پیشتر در گفت‌وگو با میزان درباره افزایش قیمت لوازم خانگی تولید داخل، اظهار کرد: لوازم خانگی تولید داخل ۵ درصد افزایش قیمت داشته است و افزایش بیشتر مربوط به برند‌های خارجی است.

وی گفت: بیشتر افزایش قیمت مربوط به محصولات لوازم خانگی بزرگ است به عنوان نمونه تلویزیون یکی از این کالا‌ها است به دلیل اینکه در گذشته ارز مبادله‌ای برای سی کی دی می‌دادند اما، اکنون ارز مبادله‌ای حذف و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برای آن پرداخت می‌کنند به همین دلیل روی قیمت اثر گذاشت، البته برند‌های خارجی به دنبال استفاده بیشتر از این فضا هستند.

غزنوی ادامه داد: افزایش قیمت دلار، مواد اولیه و افزایش نرخ دستمزد بر روی قیمت تاثیر گذاشت و قیمت‌ها افزایش یافت.

اما در حالی که فعالان این بخش متفق القول از افزایش قیمت‌ها خبر می‌دهند اما، عباس هاشمی مدیرکل لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اظهارنظری جالب توجه گفت: بر اساس گزارش‌های ماهانه در سه تا ۴ ماه اخیر، افزایش قیمتی در حوزه لوازم خانگی گزارش نشده است.

هاشمی ادامه داد: با توجه به ایجاد سامانه «نیما»، تفاوت قیمت ارز این سامانه با بازار قاعدتاً نباید در افزایش قیمت‌ها نقشی داشته باشد.

این اظهارات در حالی از سوی مدیرکل لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان می‌شود که گشت و گذار در سطح شهر به ویژه در بازار امین حضور به وضوح می‌توان شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی از سوی برخی از شرکت‌ها بود و بهمن حسن بیگی معاون حقوقی وارجاع و رئیس گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی استان تهران در گشت سر زده تعزیرات به بازار امین حضور این افزایش قیمت را تایید کرد و گفت: در این گشت قیمت‌های ماه‌های قبل با قیمت‌های در حال حاضر مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد برخی از کارخانه‌ها از فروش لوازم خانگی امتناع می‌کنند که افزایش قیمت‌هایی را نیز در بر داشته است.

همچنین شهرام میرآخورلو معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز که به همراه گشت تعزیرات حضور داشت، اظهار کرد: با توجه به اقداماتی که در لوازم خانگی به وقوع پیوسته و ما شاهد افزایش مکرر قیمت لوازم خانگی هستیم برخی شرکت‌ها و کارخانه‌ها به بهانه نرخ ارز از عرضه کالا امتناع کرده و قیمت کالا را افزایش می‌دهند.

منبع:میزان

انتهای پیام/

 
butaneindustrial
emersan

اخبار مرتبط

بایددر بازار جهیزیه و لوازم خانگی کفش آهنی به پا کرد!

admin

لیست قیمت 10 تا از جدیدترین سشوار های بازار

admin

برخورد با فروشندگان متخلف لوازم‌خانگی/ قیمت‌ کالاها مطابق ۹.۶ درصد نرخ تورم افزایش یافت

admin

ارسال دیدگاه