اخبار لوازم خانگی

جایگزینی تلویزیون های الد با ال سی دی به علت سوختگی

تلویزیون‌های ال سی دی (LCD) در فرودگاه اینچئون کره جنوبی تحت تاثیر سوختگی پیکسل های تلویزیون‌های جدید اولد (OLED) جایگزین آن‌ها شدند.

admin | 6 سال قبل

به گزارش پایگاه خبری لوازم خانگی ایران «ال کا ایران» به نقل از وب سایت زد دی نت، از آنجا که فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافربری هوایی و زمینی در کشورهای مختلف برای شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی از اهمیت خاص و بسزایی برخودارند، این شرکت‌ها معمولا از جدیدترین دستاوردها و محصولات خود استفاده می‌کنند. این کار علاوه بر تبلیغات گسترده‌ای که برای شرکت‌های تکنولوژی محسوب می‌شود، می‌تواند تا حد زیادی سهم آن‌ها را در بازارهای مربوطه افزایش دهد.

حالا گزارش‌های منتشره حاکی است که تلویزیون‌های اولد جدید ال جی (LG OLED) دچار سوختگی پیکسل و مشکل در نمایش تصاویر شده‌اند بنابراین شرکت ال جی مجبور شد آن‌ها را با تلویزیون های ال سی دی خود جابجا کند. البته ال جی در ابتدا قصد داشت آن‌ها را دوباره با یک سری دیگر از تلویزیون‌های اولد خود جایگزین کند، اما از آنجا که احتمال داشت دوباره این اتفاق برای تلویزیون‌های اولد بیفتد و ضد تبلیغ شود، از این کار صرف نظر کرد.

تلویزیون‌های ال سی دی چندین سال است که در عرصه تلویزیون، گوشی هوشمند و سایر دستگاه‌های الکترونیکی دارای صفحه نمایش یکه‌تازی می‌کنند و تاکنون هم هیچ گزارشی مبنی بر خرابی نمایشگر یا سوختگی پیکسل در آن‌ها منتشر نشده است.

البته یکی از دلایلی که می‌تواند موجب سوختگی پیکسل‌ها در تلویزیون‌های اولد شود، استفاده مداوم و شبانه‌روزی از آن در پایانه‌های مسافربری و ترمینال‌های فرودگاهی باشد، چراکه این نمایشگرها که به منظور نمایش شماره پروازها و ساعت‌های فرود و بلند شدن هواپیماها مورد استفاده قرار می‌گیرند، دایم روشن هستند. بنابراین به گفته تحلیلگران، مقاومت تلویزیون‌های اولد احتمالا در برابر روشن بودن شبانه‌روزی و مداوم بسیار کمتر از تلویزیون‌های ال سی دی است. به همین خاطر هم در فرودگاه اینچئون کره جنوبی، تلویزیون‌های اولد ال جی دچار سوختگی موقت پیکسل‌ها شده‌اند.

البته هنوز اطلاعات و جزئیات دقیقی از این اتفاق منتشر نشده، هرچند که شرکت ال جی مشکل سوختگی موقت پیکسل در تلویزیون‌های OLED ال جی را رد کرده و مدعی شده است که تلویزیون‌هایش حداقل ۳۰ هزار ساعت معادل ۱۰ سال با ۸ ساعت استفاده در روز عمر کرده و با روشن بودن مداوم دچار مشکل نمی‌شوند./ایسنا/

انتهای پیام

 

نظر شما چیست؟